Sběr lesních plodin, ať už hub, borůvek nebo například brusinek, patří v tuzemsku mezi velmi oblíbené činnosti. Podle mykologa Vladimíra Pravdy si na hlavní houbařské žně ještě chvíli počkáme, ale jsou takříkajíc za dveřmi. „Minulou sobotu jsem sbíral na Veselsku, ale tamní situace mě nepotěšila. Také následující teplý týden, pokud se tedy vyplní předpověď, očekávám útlum v růstu hub. Následné září už ale podle mě nezklame, více se vyrovnají denní a noční teploty, což houbám prospěje," vysvětluje Vladimír Pravda.

Už nyní však jsou lesy a remízky houbařů plné. „Vyrážím poprvé už na přelomu dubna a května, kdy začínají při dobrém počasí růst májovky. V létě pak obcházím léty pečlivě vytypovaná místa i několikrát do týdne," říká Aleš Kolář z Dolních Hořic. Jistotou jsou podle něj okraje mýtin a mladé smrkové lesy, odkud je téměř nemožné neodejít s košíkem praváků.

„Nejraději chodím do lokalit na Chýnovsku v okolí svého bydliště, ale přesná místa neprozradím. Rozeznávat více než deset druhů hub mě naučil už v dětství taťka a vydrželo mi to až do teď. Horší část práce už je pak samotné čištění úlovku, ale takové houby na kmínu, řízky nebo smaženice, to je delikatesa. Nejraději však mám houbovou omáčku, samozřejmě tu od babičky," směje se Aleš Kolář.

Že lesy na Táborsku nevyhledávají jen místní lidé, dokazuje studentka Tereza Šimková. „Jezdím do Tábora z Havířova každý rok za přáteli a vyrážíme často i na houby. Lesy jsou tu krásné a není pravda, jak si někdo myslí, že houbaření je jen pro starší lidi a mladé neláká. Je to skvělý způsob, jak si vyčistit hlavu od školních povinností. Chtěla bych ale umět poznat více druhů, abych nesbírala jen masáky, pýchavky nebo hříbky," konstatuje Tereza Šimková.

Všechny, kterým se sbíhají sliny na houbové pokrmy, ale mykolog Vladimír Pravda varuje před letošním hojným výskytem muchomůrky zelené, která je považovaná za nejjedovatější houbu v Evropě. „V minulých letech jsem našel tak jednu dvě za rok, ale nyní na ni narazím pokaždé. Splést si ji mohou nezkušení houbaři se žampionem. Měli by proto kontrolovat barvu lupenů ve spodku klobouku, která jsou u žampionu v odstínu růžové až hnědé a u muchomůrky pak vždy bílé. Muchomůrka také roste z jakéhosi vajíčka, ale žampion ve spodní části nohy žádnou pochvu nemá," upozorňuje mykolog.