Potřetí se z Milevska na setkání vydal i táborský rodák Jiří Hadrbolec s manželkou Blaženou.
„Jelikož to máme do Tábora kousek, jezdíme sem často. Včerejší začátek a ohňostroj jsme ale neviděli. A proto jsme dnes přijeli brzy, abychom toho stihli co nejvíce,“ zdůvodnil časnou návštěvu Klášterního kostela Narození Panny Marie na náměstí Mikuláše z Husi a staročeského jarmarku.
„Musím ocenit opravdu krásný páteční ohňostroj. Méně se mi už líbilo vyšší vstupné. Myslím, že v dnešní době zvláště vícečetná rodina sáhla do peněženky opravdu hluboko,“ poznamenala Lenka Janotová z Tábora.

Do peněženky museli sáhnout i ti, co nechali stát auto na zákazu zastavení.
„To mě ty slavnosti vyšly opravdu letos draho. Všude byly cedule, se zákazem od dvou hodin, tak jsem šla přeparkovat už ráno v devět. A na parkovišti jsem zjistila, že už jsem bez auta. Na mém místě se totiž nesmělo parkovat už od šesti,“ postěžovala si Svatava Štrohmajerová ze Starého města. Nejen ona se ale divila tomu, že v těch úzkých uličkách jako každý rok stály řady cizích aut na místech, kde je zákaz zastavení. Stejnou zkušenost má Jana Dvořáková. „Auto jsme zaparkovali jinde a hned druhý den nám stálo cizí auto i před vjezdem do garáže,“ podivovala se nad tím, že takto zaparkovaná auta nikdo neodtáhl a řidiče nepokutoval.

Velitel městských strážníků Petr Svoboda se ohradil. „Lidé bydlící na Starém městě dostali možnost využít parkovacího domu. Dávali jsme jim výzvu za stěrač a mohli si vyzvednout kartičky, které je opravňovali k parkování. Podle informací, které mám, nakonec zůstalo nevyužito celkem dvacet parkovacích míst.“ Souhlasil s obyvateli, že tam, kde je zákaz zastavení a běžné dostávají botičky, se o víkendu žádné nedávaly.
„Na oznámení špatně parkujích a průjezdu bránících aut jsme samozřejmě zasáhli,“ dodal Svoboda s tím, že povinností všech řidičů je předpisy dodržovat. O víkendu ale jejich dodržování prostě nemohli z kapacitních důvodu dostatečně ohlídat. Od pátku do sobotního odpoledne strážníci nechali odtáhnout celkem 15 aut.

Letošní v pořadí již devatenáctá Táborská setkání se podle policistů, hasičů i záchranky obešla bez velkých dramat.
„V přímé souvislosti záchranka vyjela ke dvěma případům. Jednou šlo o opilost, podruhé o úraz,“ zhodnotil kladně velké shromáždění lidí ředitel jihočeské záchranky Marek Slabý.

Hasiči z řad dobrovolníků zajišťovali dozor v době konání ohňostroje. Profesionální hasiči podle operačního důstojníka v této souvislosti zasahovat nemuseli.
Kdo se o víkendu nezastavil, byli pracovníci technických služeb. Díky nim zmizely z ulic vždy po oba dny časně ráno přeplněné odpadkové koše, poházené kelímky a hromady dalších odpadků.

Z pódia na Žižkově náměstí v pátek roztleskal a roztančil po průchodu pochodňového průvodu, ohňostroji a laserové show Hradišťan a domácí Swing Band Tábor. V sobotu mezi hlavní hvězdy večera patřil Kamil Střihavka, Divokej Bill a Petr Kolář.
Na Táborská setkání se sjeli lidé z celé republiky i zahraničí. „Na místě se prodalo během dvou dnů více než osm tisíc vstupenek. Kolik jich ale bylo v předprodeji, zatím nevíme,“ uvedl Vladimír Helma z městského úřadu.

Pavlína Macelová