Ve sboru táborských zastupitelů nastává další střídání stráží. Po Marii Rybářové (SZ) svůj post opustil Ladislav Suchánek z ČSSD.

Celé volební období ho provází kauza s černou stavbou. Ta je také důvodem, proč se svého mandátu ještě před jeho vypršením vzdává.

„Odešel jsem z osobních důvodů. Ale ano, i kvůli této stavbě, ze které někteří politici chtějí udělat obrovskou kauzu a přihřát si na ní před volbami svou polívčičku. Vzdal jsem se mandátu, protože nechci poškodit dobré jméno ČSSD,“ zdůvodnil včera Deníku Suchánek.

Židli po něm v sedmadvacetičlenném sboru obsadí náhradník, Miroslav Smetana. V pondělí bude při jednání zastupitelů skládat slib.

Tah před volbami?

O Suchánkových peripetiích s nepovolenou stavbou na Horkách jsme informovali již v roce 2007. Od té doby stále není vyřešena.

Vedle svého rodinného domu se pustil do přístavby, která zabrala i přístupovou cestu. Práce musel zastavit a požádat o dodatečné vydání stavebního povolení.

Stavební úřad pak vydal opatření o odstranění stavby.

Případné odstranění nové stavby by však přístupnost komunikace pro město neřešilo, protože existují i další okolnosti, jež brání jejímu využití. Město by tedy mělo trvat na bezprecedentním odstranění všech objektů, nebo hledat jiné možnosti, které povedou k zajištění přístupnosti pozemků, píše se v dokumentu, který měli zastupitelé projednat již na začátku června, ale z programu byl předkladatelem stažen.

Suchánek se majetkově ke stavbě nehlásí. Jak řekl, stavebníkem je jeho syn Jakub, a on je pouze investorem.

„Navíc jsme s ní začali v době, kdy jsem ještě zastupitelem nebyl. Jen vždy před nějakými volbami se to určitým stranám hodí vytáhnout,“ dodává a zároveň přiznává, že v případě této nepovolené stavby udělal chybu. Nechce ale aby se spojovala s politikou a obrátila se proti jeho synovi. Podle něj se vše vyřeší, když zastupitelé kývnou na prodej 35 čtverečních metrů, který už by měl otevřít cestu k vydání dodatečného povolení stavby.