Řidiče nezdržují

Tyto kontroly provádějí strakoničtí celníci již od začátku tohoto týdne, pouze mění svá stanoviště. Ve Volarech, kde jsou v areálu bývalých kasáren pro akce podobného druhu skvělé podmínky, včera byli v době od 10 do 14 hodin.
„Zatím jsme zkontrolovali celkem šest vozidel a vše bylo v pořádku,“ hlásil další z celníků zhruba ve dvanáct hodin.
Jeden z řidičů kamionů převážel staré pneumatiky. „Vezu náklad z Německa a gumy budu vykládat na skládce v Mydlovarech. S tímto odpadem jedu několikrát týdně a takhle nás jezdí mnohem víc. Někdo převáží rovnou gumovou drť. Kontrola mi příliš nevadí, protože dnes tolik nespěchám. V opačném případě by to přece jen bylo nepříjemné. Doklady mám určitě všechny v pořádku,“ řekl řidič Jan Brejla.
Podobně se vyjádřil i jeden z jeho kolegů. „Kontrola mi nevadí. Dnes nespěchám, a i kdyby, tak příliš spěchat stejně není dobré,“ doplnil.
Podobné akce se budou ve Volarech opakovat. Celníci si chválí dobrou spolupráci s vedením města, kterému patří pozemky, a které jim vychází vstříc.
V loňském roce se kontrol zde uskutečnilo hned několik, když se například zjišťovalo, zda nejsou vozidla přetížená, jaké vezou zboží a použit byl dokonce i služební pes vycvičený na vyhledávání tabákových výrobků.