Na plovárně u Jordánu se nemluví o ničem jiném, než o odbahnění, výběru zhotovitele i o nemožnosti koupání na několik let. Každý přinese nějakou informaci, a jak koupil, tak také prodává.

Nejčerstvější je ta o odkladu akce o dva roky. „Můj známý to slyšel v rádiu,“ říká starší muž, který ale nechce uvádět své jméno a který tu informaci pouští i s trochou opatrnosti. Ne každé zvěsti, kterou uslyší,věří.
A zřejmě dobře udělal, a jak naznačil šéf táborských investic Karel Hotový, neměli by lidé ladit neblaze proslulé „rádio Jerevan“.

„Je to hloupost, neříkám, že se to třeba nemůže stát, ale teď tomu nic nenasvědčuje,“ vzkazuje Hotový všem, kteří se těšili, že tím vydělají další dvě sezony koupání.
Nicméně dvouletý odklad by si Tábor vzhledem k pravidlům o čerpání dotací dovolit mohl. Jen by pak práce nesmělo nic zbrzdit. Všechny evropské peníze se totiž musí vyčerpat do roku 2015. „My máme v plánu, že je prostavíme do konce roku 2013, ale vytvořili jsme si ještě roční rezervu. Tedy do roku 2014,“ upřesnil Hotový. V každém případě platí, že od začátku akce se musí peníze dočerpat do tří let. Teoreticky by se tedy mohlo začít až za dva roky.

„Pro nás by se tím nic nezměnilo, bahno k nám nechceme. To by se musela zase změnit legislativa, která by povolila uložit do Hůrky sediment se současnými hodnotami škodlivin,“ vyjádřil se Jiří Rangl ze sdružení Za zdravou Planou, která odmítá, aby se bahno ukládalo právě do bývalé pískovny.
„Bylo by to jako pomalé umírání. To ať to raději udělají hned,“ míní zase Eva Truhlářová z Tábora.