Z jednání výběrové komise, jejímž úkolem bylo v opakovaném výběrovém řízení nalézt firmu, která získá mnohamilionovou veřejnou zakázku, vyšel staronový vítěz. Komise jako nejlepší nabídku opět shledala u sdružení firem, v jehož čele stojí táborská firma Daich. Za stavbu spodní výpusti a vybagrování sedimentu ze dna Jordánu chce po radnici 370 milionů.

Největší soupeř tohoto sdružení – Strabag, Swietelsky a Pavel Hron, chtěl za stejnou zakázku o téměř 100 milionů méně, přesto ani napodruhé komisi nepřesvědčil. Jeho zástupci byli dokonce na jednání pozváni, aby zodpověděli na otázky, které na ně členové komise připravili.

„Komise rozhodla, že jejich cena je neakceptovatelná a argumenty neopodstatněné. Z dalšího posuzování tedy byl tento uchazeč vyřazen,“ upřesnil starosta. On sám pro vyloučení nehlasoval. Jak uvedl, měl k tomu tři důvody: poznatky ze své vlastní odborné praxe, poznatky z poslední doby, kdy firmy jsou v současné ekonomické krizi ochotné jít až na ceny, které padají na samotnou hranici jejich zisků, což podle Fišera není tedy žádnou anomálií. Jako třetí důvod uvedl poznatky z podobných výběrových řízení, kdy stavební firmy výrazně snižují ceny, které ještě před pár lety byly obvyklé.

Na jeho stranu se zařadil už jen zástupce sdružení Jinak! Stanislav Pazderka. Hlasování tedy skončilo v poměru 7:2 pro táborskou firmu Daich.
„Mě obhajoba nižší ceny nepřesvědčila. Obhajovali ji subdodavateli, které ale v nabídce neměli. Navíc se podle mne odchýlili od technologie, kterou navrhl projektant,“ říká ke svému stanovisku Petr Krůček z TOP 09.

Do skupiny sedmi hlasů, které na první místo vynesly firmu Daich, dále přispěli: Ladislav Šedivý (KSČM), Hana Randová (ODS), Jiří Rangl (Za zdravou Planou), Jan Fišer (odbor ŽP), Emil Nývlt (ČSSD) a projektant Daniel Vaclík.

Je více než jasné, že verdikt komise posvětí i devítičlenná rada, v níž má Fišerův T2020 jen dva zástupce.
Vyjádření firmy Strabag se nám zatím nepodařilo získat.