Informace k prohlídkám poskytla vedoucí oddělení programů a expozic Husitského muzea Kateřina Nimrichtrová. Ve středověkém sklepě to začne a skončí až u hodinového stroje v samotné věži.

Termíny: 11. 7.  15. 8.  21. 8.  5. 9. vždy od 17 hodin

Mimo jiné se návštěvníci dozví, kdo se podílel na stavbě gotické stavby s druhým největším sálem v Čechách? Kam a kdy se stěhoval táborský orloj? K čemu sloužil mazhaus kdysi a co v něm můžeme vidět dnes? Jak a proč se budovaly pod městem sklepy a kdy došlo k jejich propojení v dnešní vycházkovou trasu? Proč se v gotickém sále budovalo patro a kdy se zase pokorně bouralo, aby se palác dostal do původního stavu? Kde se vystavovaly první exponáty muzea založeného v roce 1878? A jak to vypadá na radniční půdě a ve věži?

Odpovědi na tyto otázky, ale ještě mnohem více se dozvíte na čtyřech mimořádných prohlídkách, které si muzeum připravilo pro návštěvníky na tuto letní sezonu. „Každoročně zaznamenáváme velký zájem o prohlídku krovů Staré radnice, kterou jsme dosud nabízeli pouze v rámci Dnů evropského kulturního dědictví. Proto jsme se rozhodli, že naši nabídku mimořádných prohlídek rozšíříme a seznámíme návštěvníky s celou budovou,“ říká Kateřina Nimrichtrová.

Pokračovala, že text pro průvodce připravily muzejní historičky Jitka a Lenka Vandrovcovy: „Budova Staré radnice je sama o sobě velice zajímavá a má návštěvníkům co nabídnout. V útrobách národní kulturní památky můžeme obdivovat zručnost a um našich předků.“

Kapacita prohlídek je omezena, proto je třeba se na jednotlivé termíny objednat na tel. čísle 774 059 263. Vstupné činí 130 korun, pro studenty a důchodce 100 korun. Dobře se oblečte, protože v podzemí je zima, a obujte vhodné boty, aby se vám dobře stoupalo až na samý vrchol.