Při převozu do nemocnie zemřel

Dražicko - Jedenasedmdesátiletý řidič fordu nepřežil havárii, která se v neděli stala na silnici mezi Táborem a Dražicemi. Ze zatím nezjištěných příčin vyjel mimo vozovku a zůstal zaklíněn v havarovaném vozidle. Převoz do nemocnice ale starší muž nepřežil, policisté na místě řídili dopravu a zjišťují přesnou příčinu tragické nehody.  

I zloděj je tvor společenský, chodí do barů i na plesy

Tábor - V průběhu uplynulého týdne se o tom přesvědčila mladá žena. Zatímco nad ránem seděla u baru v centru Tábora, zloděj jí prohledával kabelku, kterou měla přes rameno. Aniž by si čehokoli všimla, přišla o mobilní telefon značky Samsung Galaxy S III mini v hodnotě 3 500 korun.
Obdobně dopadl i mladík, jenž v průběhu maturitního plesu v hotelu neuhlídal svou peněženku, zastrčenou v zadní kapse kalhot. Už nenašel peníze, stravenky ani bezkontaktní platební kartu, ze které pachatel stačil několikrát vybrat další  peníze. Svou celkovou škodu vyčíslil na bezmála 3200 korun.
"Na místě je tak opět připomenout, že i při zábavě je nutné svým cennostem věnovat patřičnou pozornost," vybízí mluvčí táborských policistů Miroslav Doubek.

Další krádež krytů kanálových vpustí

Veselí nad Lužnicí - Po nedávném případu krádeže pěti krytů kanálů  v Soběslavi, chybí další ve Veselí nad Lužnicí.  Během předchozího týdne zloděj ukradl celkem čtyři ve Weisově ulici, respektive ze silnice, která z ní vede směrem na Žíšov. Správě a údržbě silnic Jihočeského kraje vznikla škoda ve výši 14 tisíc korun. Litinové kryty zřejmě mohly nebo mohou skončit ve sběrných surovinách.

"Jak z uvedeného vyplývá, nejedná se o ojedinělý případ. Vedle vlastní škody majitelům připravil zloděj nebezpečnou situaci pro řidiče i chodce," upozornil Miroslav Doubek s tím, že jakékoliv poznatky k uvedenému případu jim můžete sdělit na služebnách nebo zavolat na číslo 158.