Čím ses do soutěže nominoval?
Dostal jsem se do ní za první místo v soutěži Bobřík informatiky.

V čem Bobřík informatiky spočívá?
Jde vlastně o soutěž v logice, která se různě prolíná i s úkoly z matematiky, přírodopisu, nechybí ale ani zeměpis či otázky z běžného života.

Účastnil ses ještě dalších soutěží spojených s matematikou?
Ano, byl jsem například na Pythagoriádě nebo třeba na Matematickém klokanovi. Umisťoval jsem se na středních příčkách.

Řekni mi, jaké máš ještě záliby?
Dřív jsem byl členem táborského dobrovolného sboru hasičů, momentálně se ve volném čase věnuji hraní florbalu. To je asi vše z hlavních koníčků.

Proč si přestal oblékat hasičskou uniformu?
To je jednoduché. Prostě jsem usoudil, že mě hasičský sport přestal bavit. Myslím, že jsem tam strávil kousek života. Napočítal jsem, že jsem se hasičství věnoval šest let, to znamená od první třídy.

Už máš jasno, jakou profesi bys chtěl v budoucnu vykonávat?
Už jsem trochu přemýšlel. V současné době uvažuji nad tím, že bych se věnoval lékařství. Ještě ale nemám rozmyšlený konkrétní obor. To uvidíme až časem.

Za chvilku se budeš rozhodovat, kam na střední školu. Už jsi přemýšlel?
Určitě bych se chtěl dostat na táborské gymnázium a potom na vysokou školu.

Kytaru a housle nahradil lesní roh

Václav Hron

Tábor – Čtrnáctiletý Václav Hron perlí na hudebním poli. V umělecké kategorii talentů si za hru na netradiční nástroj – lesní roh vysloužil první místo, a přeskočil tak další čtyři nominované. Čas věnuje i studiu Táborského soukromého gymnázia.

Jak dlouho už hraješ na lesní roh?
Už to budou čtyři roky. První roh jsem dostal, když mi bylo deset. Je to hezká záliba, ale profesionálním hudebníkem asi nebudu.

Proč vlastně hraješ zrovna na tento nástroj?
To úplně nebylo moje rozhodnutí. Jednou za mnou přišla mamka a zeptala se mě, jestli bych chtěl hrát na lesní roh. Já jsem to tenkrát hned odkýval, protože mi přišlo zajímavé vyzkoušet nějaký dechový nástroj.

Neměl jsi potom nutkání přesídlit k jinému nástroji?
Ani ne. Já jsem už dřív hrál na kytaru a pak taky na housle, to mě ale přestalo bavit. Teď jsem úplně spokojený. Mám svůj lesní roh a jsem za něj rád.

Kolik času ti zabere trénink?
Stačí, když hraju dvakrát v týdnu minimálně hodinu. Na lesní roh se učím v umělecké škole v Sezimově Ústí.

Hraješ třeba při nějakých soutěžích?
To jen občas, spíš velmi zřídka. Častěji ale s ostatními kolegy ze základní umělecké školy vystupujeme na zahájení různých akcí.

Zeptám se, protože to k tomu úplně navádí. Jsi myslivcem nebo o tom uvažuješ?
Je pravda, že mě myslivost zajímá, ale zatím členem žádného spolku nejsem. Budu o tom ale uvažovat. Třeba mě to natolik chytí, že se k myslivcům přihlásím.

Už jsi přemýšlel o tom, co bys chtěl dělat, až vystuduješ střední školu?
Ještě ne. Momentálně jsem rád, že jsem na gymnáziu a že na tohle rozhodování mám ještě několik let čas. Ještě ani nemám vybrané oblasti, ze kterých bych volil.