Čekaničtí mají v ruce první odezvy z kraje, 
u něhož hledají pomoc. Ten ale dává ruce pryč a odkazuje je jen na táborskou radnici. Lidé mají obavy, aby z Průběžné ulice nezmizely značky zakazující vjezd autům nad 2,5 tuny. Pak by se totiž těžká auta mohla prohánět přímo kolem školy. Za zachování stávajícího stavu poslali kraji petici.    Krajský odbor životního prostředí vzkázal, že řešení situace nemá v kompetenci.

Čekaničtí žádají:
• zachování současného osazení ulic Průběžná, Soví, Stránského dopravními značkami, které zakazují vjezd vozidel nad 2,5 tuny a to do doby, než bude zakázán vjezd do Čekanic automobilům, jejichž hmotnost přesahuje 3,5 tuny.
• vydání opatření zakazující vjezd vozidlům s překračující okamžitou hmotností 3,5 t (mimo dopravní obsluhu do celé příměstské části Čekanice)
• urychlenou výstavbu přeložky Chýnovská, Vožická, I/19

Stejná odpověď podle iniciátorky petice Michaely Petrové zazněla i od krajského odboru dopravy. Jen s dovětkem, že může řešit až případná odvolání. „Pokud by sem například náklaďáky pustili a někdo by se proti tomu ozval, kraj přezkoumá správní proces," vysvětluje obyvatelka Čekanic a zastupitelka, jakou oporu lze očekávat. Radní 
o věci ještě nejednali.

Krajský úřad ve vyjádření píše, že úpravu provozu stanoví úřad obce po vyjádření policie (pozn.red: ta v minulosti vydala k odstranění zákazových značek souhlas), a v případě diskutovaných ulic je tím příslušným táborský odbor dopravy. „Petici občanů bude projednávat rada města," ujistil včera jeho šéf Erazim Troch.
„Přijdu si, jako kdybych chodila ke kohoutkovi pro vodu. Žádost si přehazují jeden na druhého," hodnotí s nadsázkou Michaela Petrová.
Petici podepsalo 994 lidí 
z Čekanic, Blanického Předměstí i Stoklasné Lhoty.