Přemýšleli jste někdy o tom, že by povinné očkování nemuselo vašemu dítěti prospět? Zajímáte se o to, co vaše dítě spolu s vakcínou přijme do krve? Setkali jste se s někým, jehož dítě má po očkování trvalé zdravotní následky? Tyto a další otázky se v úterý řešily na náměstí TGM. Pod záštitou akce Svíčku za včeličku se tu totiž podepisovala petice za svobodné rozhodování při očkování dětí.

„Chceme, aby lidé byli informováni o nežádoucích účincích vakcín na lidský organismus a aby měli svobodnou volbu, co se týká očkování," vysvětlila maminka tří dětí Kristýna Kubínová z Tábora, proč s ostatními maminkami na náměstí přišla.

„Stát očkování nařizuje, ale my bychom rády dosáhly toho, aby rodiče sami rozhodli, jakou vakcínu jejich dítě potřebuje, a hlavně v jakém věku," doplnila kolegyni Jana Zvěřinová.

Lékaři vyhrožují

Podle Kristýny Kubínové, lékaři maminkám, které odmítají své dítě naočkovat, vyhrožují smrtí dítěte. Údajně nepřiznávají ani vedlejší účinky vakcín a tvrdí, že je vakcína nezpůsobila.

„Lékaři se mohou bát kontrol, které by na ně přišly, pokud by nahlásili vedlejší účinky. Není to proto v jejich zájmu. Navíc spolupracují s farmaceutickými firmami," říká Jana Zvěřinová.

Podle maminek je právě tohle ten důvod, proč lidé stále lékařům, potažmo vakcínám, plně důvěřují a myslí si, že dělají pro své dítě jen to nejlepší. Navíc také dobře vědí, že nenaočkované dítě je takřka vyloučeno z kolektivu, nevezmou ho totiž ani do školky.

Podle další maminky Petry Babinské, ani lékaři často nejsou schopni rodičům přesně říci, co za látky vakcíny obsahují a jaké jsou jejich nežádoucí účinky.

„Očkováním do sebe dítě dostane kromě té očkovací látky i cizí DNA, velké množství hliníku a rtuti a těžkých kovů, a to se před společností tají. Ve vakcíně, kterou necháme vpravit do těla tříměsíčnímu miminku, je několikanásobné množství hliníku než je povolená norma. Miminku to jde přímo do krve, do mozku a možnost vyloučit hliník z těla je minimální. Vylučuje se desítky let a způsobuje autoimunitní reakce," myslí si Petra Babinská, která vychází z publikace Doba jedová od profesorky Strunecké.

Ochrnula mu ruka

Všechny zmíněné maminky se shodly na tom, že mají ve svém okolí někoho, jehož tělo reagovalo na vakcínu jinak, než mělo. A netýká se to jen dětí.

„Můj manžel po očkování proti tetanu ochrnul na dva dny na celou ruku, nemohl s ní vůbec hýbat," svěřila se Jana Zvěřinová a dodala, že podobných případů není málo.V Čechách se podle žen o nich pouze nemluví.

Údajně pouhá dvě procenta případů jsou nahlášená. O zbylých 98 procentech se mlčí. Maminky se domnívají, že děti mají špatnou imunitu, astmata, ekzémy a že roste počet epileptiků.

„Musíme si uvědomit, že nejde jen o to, že je dítě pár hodin po očkování plačtivé a pak se z toho otřepe, ale spoustu dětí se neotřepe," podotýká Veronika Vojáčková a poukazuje na maminky, které přicházejí s tím, že dítě má záněty mozku a nemají žádné zastání. Lékaři vinu popírají a společnost z dotčených maminek snadno udělá hlupáky a ještě se jim vysměje. To by se podle jejího názoru mělo změnit. Rodiče se proto mají přestat bát problémy dětí hlásit.

Proč povinně

Podle Petry Babinské není důvod, aby bylo očkování povinné. „Proč si pořád myslíme, že když přestaneme očkovat, tak tu vypukne epidemie? V žádné ze západních zemí očkování povinné není a k epidemiím tam nedochází."

Řešením této situace je podle ní kompromis. Povinné očkování navrhuje odsunout. Tedy neočkovat děti ve třech měsících, ale až ve třech letech, kdy už má dítě vyvinutou obranyschopnost.

„VJaponsku například začali děti očkovat až po dvou letech a rapidně klesla jejich úmrtnost, která je u nás hrozně vysoká," říká Jaroslava Hrdličková, původním povoláním zdravotní sestra.

To, že lidem není zdraví jejich dětí a potažmo celé populace lhostejné, dokázala více než stovka podpisů pod zmíněnou peticí. Tvůrkyně petice, Martina Suchánková ze sdružení Rozalio, zašle její výsledky petičnímu výboru Parlamentu ČR. Petice bude uzavřena 1. května.

Poslanecká sněmovna totiž v těchto dnech projednává vládní návrh novely zákona o ochraně veřejného zdraví. Ta v oblasti očkování upřednostňuje represi namísto individuálního přístupu.

Lidé se k petici mohou připojit také na internetu, na stránce e-petice.cz. Tam už zastánci petice získali přes sedmnáct tisíc podpisů.

Autor: Kateřina Šímová