Na zimním stadionu fungovalo od 18. února, naposledy se zde lidé budou moci nechat očkovat v sobotu 15. května. Od 19. května by už mělo fungovat centrum ve sportovní hale.

„Očkovací centrum se bude stěhovat z důvodu umožnění přípravy ledu na novou sezónu. Led se tvoří vždy v červenci, ale krajský krizový štáb se rozhodl pro dřívější přesun i z důvodu krátké pauzy v dodávce vakcín v půlce května,“ uvedl starosta Tábora Štěpán Pavlík.

close Sportovní hala Kvapilova čp. 2419. info Zdroj: Redakce zoom_in Sportovní hala Kvapilova čp. 2419.

Ve sportovní hale se musí překrýt nová palubovka zátěžovými deskami. Vznikne tu pět vstupů, o jeden méně než je nyní na zimním stadionu.

„Centrum na zimním stadionu splnilo svůj účel. Očkovaly se tu zejména starší ročníky. Tito lidé mohli přijet autem až těsně před vchod a využili bezbariérového vstupu a komfortně rozlehlého vnitřního prostoru. Hala Kvapilova umožní rovněž bezbariérový vstup,“ upřesnil mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Před halou je parkoviště pro necelou dvacítku aut. Město vyjednává parkovací spolupráci s FC MAS Táborsko, které má za brankou směrem k hale odstavnou plochu.

Smlouva na provoz centra na zimním stadionu by vypršela koncem července, ve sportovní hale má zůstat nejdéle do konce srpna. Potřeby volejbalistů a florbalistů město zajistí ve školních tělocvičnách.