Dnes v Písku začne program Psáno do Písku, který nahradí dřívější esoterický festival. Jedná se o seriál prožitkových akcí, které se budou konat po celý týden na různých místech. Na programu budou tvořivé dílny, výstavy, ale i vystoupení hudebních či tanečních souborů.

Zítra v 10 h Centrum Kaňka v Táboře převezme rehabilitační přístroj MotoMed, na němž budou klienti cvičit. Kaňka o pomůcku usilovala více než dva roky.

Rada města Českých Budějovic se sejde ve středu. Na programu je mj. i rozšíření zóny placených parkovacích stání.

Stejně jako loni tvoří třeboňské Lázně Aurora zázemí pro zimní soustředění fotbalových týmů AC Sparta Praha. Kromě mládeže ladí do soboty v Třeboni formu i sparťanské „áčko". V rámci svého pobytu uspořádají hráči v čele s hlavním trenérem Vítězslavem Lavičkou autogramiádu. Uskuteční se ve společenském sále Lázní Aurora ve středu od 14.45 h.

Vyšší Brod zahajuje Pohádkové středy. I letos město připravilo pro nejmenší obyvatele i jejich rodiče sérii pohádkových představení v klubu pod kinem. Čekají je čtyři pohádky, vždy jedna ve vybranou středu každý měsíc.

Ve středu se v netolické radnici sejdou zástupci dvou firem s vedením města na koordinační schůzce. „Budeme na ní upřesňovat harmonogram prací na přeložce vodovodu a stavbě cyklostezky z Netolic na Kratochvíli. Jedná se o dvě různé akce na jednom místě," vysvětlil netolický tajemník Petr Kotrba.

Poznat život na Jihočeské univerzitě, seznámit se s obory, setkat s vyučujícími nebo si popovídat se studenty mohou zájemci při dni otevřených dveří na Jihočeské univerzitě. Pod pokličku univerzitního dění můžete nahlédnout v pátek od 9 do 16 h.

Gymnastka Iva Novotná starší převezme v sobotu Cenu města Veselí nad Lužnicí u příležitosti plesu, který v KD začne ve 20 h. Nominovalo ji sdružení Ženy pro město za to, že se dlouhá léta ve městě věnuje cvičení s dětmi a má za sebou již několik úspěchů.

V sobotu se do okolí Vodňan vydá další zimní pochod. Start bude v 8.30 h před restaurací Na Sadech. Trasa je vhodná i pro horská kola a v případě napadnutí sněhu i pro běžkaře.