V úterý od 18 h se v netolickém muzeu představí Petr Hošťálek. Ten má zájem odkoupit od města nevyužitý kulturní dům a vybudovat v něm muzeum techniky. 


S Václavem Marhoulem, režisérem filmů Mazaný Filip nebo Tobruk, se budou moci setkat lidé ve středu od 16 hodin v písecké městské knihovně. Režisér, herec a scenárista bude se zájemci debatovat nejen o filmech.

Dva dny se bude táborský krajský soud zabývat kauzou bývalého místostarosty šumavské obce Stachy. Jana Beneše obžaloba viní z úvěrového podvodu, k němuž měl využít bratra. Soudce Petr Černý jednání stanovil na úterý a středu od 8.30 h.

Ve středu v 17 hodin se také sejdou k veřejnému jednání veselští zastupitelé. Kromě dalších bodů je čeká rozdělení peněz na podporu organizací pracujících s dětmi a společenských organizací. Zastupitelé budou také hlasovat 
o stanovení počtu zastupitelů pro příští volební období.

Třebaže počasí minulého týdne tomu nenasvědčovalo, meteorologové dokonce v pátek naměřili rekordně vysoké teploty, definitivní sbohem zimě dají Jihočešive čtvrtek. Na 20. březen připadá první jarní den. Obyvatelé Českých Budějovic mohou prožít první jarní svítání na Černé věži, sraz je v 5.30 hodin pod věží. Vltavotýnští budou symbolicky vynášet Moranu. Tohoto úkolu se hned ráno zhostí děti z místní školky U Lípy spolu se spolkem baráčníků v Týně nad Vltavou. Od školky vyrazí v 9 hodin, na starém železném mostě pak vhodí Smrtku do vody a přivítají jaro.

Od čtvrtka do neděle budou Strakonice místem konání 16. Národní výběrové konference Evropského parlamentu mládeže v ČR. Středoškolští studenti z ČR a Německa budou hledat nová řešení otázek současnosti.

V sobotu mohou zájemci vyrazit na výlet do Meteorologické stanice na Churáňově. Meteorologové totiž připravili den otevřených dveří. Prohlédnout si stanici a zjistit více o tom, jak se předpovídá počasí, dostanou zájemci v době od 9 do 14 hodin.

V sobotu se ve Dvorech nad Lužnicí uskuteční referendum v souvislosti s plánovanou výstavbou kasina. Má se hlasovat o přijetí vyhlášek o zákazu prostituce a hracích automatů.

Již tradiční koncert pro Andu se bude v sobotu posedmé konat ve Vyšším Brodě od 17 h v hotelu Šumava. Je to koncert charitativní a tentokrát nezačíná od nuly. Vítězná posádka kuriozních plavidel Sokolíci darovala 
20 000 korun, které putují na dětské onkohematologické centrum Nemocnice v Č. Budějovicích. Výtěžek z koncertu bude věnován vyšebrodské Johance Žižkové. Vystoupí skupiny Oceán, Jiří Schelinger memory band, Seven, Blackout, Wade, Swamp! a Zuzka Benešová.