V pondělí budou zastupitelé v Mladé Vožici od 16.30 h schvalovat rozpočet města.

U vánočního stromu v Třeboni bude od pondělí stát dřevěný betlém, jehož autorem je Jan Hanz Štěbeták, pravidelný účastník Svatováclavských slavností a tvůrce dvoumetrové sochy poustevníka u kaple sv. Víta. Sochy v životní velikosti byly vyrobeny z dubů, které rostly na hrázi rybníka Bílá hlína. Betlém bude na Masarykově náměstí stát do 6. ledna.

V úterý ve 12 h bude v Plané u Budějovic zahájena druhá etapa modernizace letiště. Společnost HOCHTIEF CZ na to má 18 měsíců. Do konce roku 2019 by mělo být letiště certifikováno pro veřejný mezinárodní provoz.

Debatní setkání s Norbertem Schmidtem nad jeho novou knihou Přímluva za současnost, ale i nad dalšími souvisejícími otázkami vztahu architektury, umění, církve a veřejného prostoru se uskuteční v sále Šmidingerovy knihovny ve Strakonicích ve čtvrtek od 19 h.

Nový areál Lesních her na lázních sv. Markéty v Prachaticích je hotový. Jeho otevření se chystá na čtvrtek od 10 h. Děti tak po naučné trase víly Majolenky dostanou další vánoční dárek. V lesích nad městem budou poznávat zvířecí svět přímo z příbytků, které připomínají ty zvířecí.

Psí Vánoce se konají v Českém Krumlově v pátek od 15 do 18 h v útulku v Kaplické ulici. Prohlídka útulku bude spojená s ochutnávkou cukroví a punče. Návštěvníci mohou zvířatům přinést krmivo, pamlsky či finanční příspěvek. Od 15 h hraje kapela Lakomá Barka.

Desítky stánků s výrobky řemeslníků nabídnou od pátku do neděle písecké adventní trhy u děkanského kostela. Nakoupit bude možné ručně vyráběné svíčky, šperky, vitráže, hračky, keramiku či předměty ze skla tvořené na sklářské píšťale. Trhy provází pestrý program: staročeský harmonikář, andělé na chůdách, flašinetář… Chybět nebude tradiční trdelník, vánoční punč, medovina, originální chlebové placky chačapuri a jiné pochutiny. Vstup zdarma. Trh bude otevřen v pátek od 12, o víkendu od 9 hodin.

Již 6. ročník originální Krampus Show se v Kaplici uskuteční v sobotu. Jako každý rok se můžete těšit na přehlídku masek démonických stvoření, která budí respekt i hrůzu.