Diskusní setkání s Luďkem Niedermayerem, bývalým viceguvernérem ČNB, pořádá Jihočeská hospodářská komora (JHK) dnes od 15.30 h ve velké zasedací místnosti JHK. Tématy budou zavedení eura v ČR či předpokládaný vývoj české ekonomiky v horizontu pěti let.

Dnes začne v Nových Hradech týdenní setkání obyvatel měst nesoucích název Newcastle neboli Nové Hrady. Do Nových Hradů míří více než 80 obyvatel dvanácti měst z Japonska, Gruzie, Lotyšska, Německa či Švýcarska, ale také z jižní Afriky.

Ve středu se uskuteční Novobystřické čáry. Návštěvníci se mohou těšit v 17 h na stavění máje na Mírovém náměstí, lampionový průvod, který začíná ve 20.30 h a čarodějnický rej v parku, který zahájí zapálení vatry ve 21 h. Na místě bude postaven velkokapacitní krytý stran, možnost občerstvení a k tanci a poslechu zahraje skupina Klaret čili strážský výběr. Součástí bude i malý „fotoateliér", kde bude fotograf na památku zvěčňovat všechny příchozí čarodějnice a čaroděje.

Vzpomínkovou akci na den vstupu České republiky do Evropské unie pořádá parta bývalých celníků z hraničního přechodu ve Strážném pod vedením Františka Linhy. Vzpomínková akce se jmenuje „10 let poté aneb Poslední zhasne" a uskuteční se ve čtvrtek na 1. máje od 13 h na hraničním přechodu Strážný.

Křenovice u Písku opět nabídnou na 1. máj recesistické oslavy. Tentokrát ve stylu český western. Chybět nebude kulturní vystoupení ani průjezd alegorických vozů.

V sobotu odpoledne zaplní náměstí E. Beneše v Milevsku motorkáři. Už posedmé se tu koná jejich setkání spojené s požehnáním na cestu. Každý účastník se může těšit na samolepku sv. Kryštofa, který je patronem řidičů a poutníků. Součástí programu je modlitba v kostele sv. Bartoloměje i společná vyjížďka.

V sobotu otevřou turisté sezonu v Táboře. V plánu je kromě pěšího a cyklistického výletu také kulturní vystoupení na Žižkově náměstí. Od 14 hodin zahraje Swing Band Tábor, o hodinu později je vystřídá táborská jazzová kapela Tarapaca Jazz a v 17 hodin si návštěvníci mohou poslechnout skupinu Jablkoň. Nejen děti pak mohou putovat za pohádkou, například na zahradu Střelnice. Tam v 11 hodin zhlédnou loutkové představení Kocour v botách.

V sobotu se do Strakonic opět sjedou týmy mladých hasičů z celého Strakonicka. Bude se tu konat na prostranství pod Hvězdou sedmý ročník soutěže v požárním sportu Otavský plamínek.