Nejvíce si na nich pochutnali jeleni, daňci a zubři, mladým čerstvým jehličím však neodolaly ani exotické kozy, které ZOO Tábor chová. Zvířata mohou dostat pouze stromky, které zůstaly prodejcům. Ty, které zdobily domovy, jsou pro ně nevhodné a nebezpečné. Přehlédnutá ozdoba nebo háček by mohl vážně poškodit zdraví zvířat či dokonce způsobit jejich smrt. Proto táborská zoologická zahrada každoročně odebírá jen neprodané vánoční stromky.

Tato výpomoc se hodí nyní o to více, protože se ZOO Tábor potýká s dopady pokračujících omezení. Brány zoo zůstávají pro veřejnost uzavřené a výpadek příjmů tak pokračuje. Loni přitom táborská zoologická zahrada přišla jen na tržbách o více než milion korun. Na výživě pro zvířata a veterinární péči však šetřit nemůže, proto více než kdy jindy uvítá pomoc od svých fanoušků a obdivovatelů.

Pomoci ZOO Tábor mohou mnoha způsoby. Milovníci zvířat či příznivci táborské zoo se mohou stát adoptivním rodičem některého ze zvířat, pomoc přivítají všechna. Kromě volného vstupu získají adoptivní rodiče a sponzoři spoustu dalších dárků a benefitů. Stačí se podívat na web www.zootabor.eu, kde zájemci naleznou všechny potřebné informace.

Filip Sušanka