„Myslím si, že Mladá Vožice měla vždy dva nejdůležitější fenomény. A to dobrovolné hasiče a venkovský fotbal. Sám jsem se zamlada jako hráč účastnil a našel jsem se na fotce dokonce ještě s vlasy,“ dodal s úsměvem. A o úsměvy nebyla na vernisáži nouze. „Podívej, to jsem já před třiceti lety,“ znělo v různých obměnách od řady návštěvníků, kteří se přišli pokochat minulostí mladovožické kopané.

Starosta také poděkoval dvěma osobnostem, jimž vděčí místní fotbal za mnohé – Františku Barvínkovi a Karlu Kadlecovi. Na vernisáž dorazil i Kadlecův syn Petr a dcera Miloslava s manželem Miroslavem Jindrou. „Tchánovi by se výstava určitě moc líbila, fotbal byl pro něj vším,“ poznamenal.

Kapitán mužstva Pavel Břenda, který se kopané věnuje už téměř čtyřicet let, neskrýval nadšení. „Je skvělé, že připomíná mraky lidí, kteří tady fotbal postavili na nohy. Právě František Barvínek a Karel Kadlec k němu přivedli hned několik generací hráčů,“ vysvětlil.

A že je pro Mladovožické fotbal stěžejní, si myslí i Jaroslav Větrovský. „Neznám rodinu, ve které by se mu někdo nevěnoval, ať už aktivně jako hráč, nebo jako fanoušek,“ uzavřel.