Vzhledem ke zhoršené pandemické situaci rozhodla táborská radnice o omezení dvou nadcházejících předvánočních akcí, na kterých se očekává velký počet lidí. Jedná se o Slavnostní rozsvícení vánočního stromu (26. listopadu) a Čertoviny (5. prosince).

Akce se sice uskuteční, ale v omezeném režimu. Vánoční strom a vánoční výzdoba města se rozsvítí už ve čtvrtek 25. listopadu večer bez programu.

„Rušíme původně plánovaný páteční zahajovací ceremoniál, andělskou poštovnu, nebudou projevy, ani podávání punče. Lidé však potkají v ulicích anděly a na náměstí bude v pátek hrát soubor Wild Sticks, aby vytvořil předvánoční atmosféru,“ uvedla vedoucí táborského odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková.

Vánoční akce:
Od soboty 27. listopadu budou otevřeny adventní stánky na náměstí TGM před zemědělskou školou a neruší se zdejší nedělní program Koncert v rytmu gospelů a Pěvecký sbor ZŠ Tábor – Čekanice od 14.30 a 16.00.
Co se týče Čertovin druhou adventní neděli 5. prosince, ruší se hlavní program na Žižkově náměstí v podobě pekelné show. Lidé však potkají družinu Mikuláše, čerta a anděla od 15.00 v ulicích Starého a Nového města.
Plánovaný staročeský vánoční trh 11. a 12. prosince zatím zůstává v platnosti stejně jako další adventní program města Tábora. Situace se však může rychle změnit a vedení města může přijmout další aktuální kroky v rámci opatření proti šíření koronaviru.