Kolo takřka na každém rohu. Takový úspěch vedoucí infocentra Lenka Horejsková ani nečekala. „S nápadem ozdobit staré kolo květinami a vystavit ho na ulici přišla Martina Sýkorová, tak jsme společně vymyslely soutěž " O nejhezčí Veselé kolo. Říkaly jsme si, že bude prima, když se do ní přihlásí alespoň desítka autorů. To jsme ještě vůbec netušily, co z toho vzejde,“ říká. Do soutěže totiž Veselští ve velice krátké době přihlásili hned několik desítek kol. "V soutěži jich je přesně 56, navrch pak ještě jedno veselé kolečko, které jsme do soutěže připustili. Celkem však na stanovištích stojí přes šedesát kol," dodala Lenka Horejsková.

Nápad zaujal nejen obyvatele Veselí, ale i turisty. Obdiv kola sbírají i na sociální síti, řada lidí sdílí jejich fotografie. „Chtěla jsem tak navázat na různé podobné projekty, které jsem připravovala před lety v Táboře,“ dodala Lenka Horejsková. Jednalo se tehdy například o barevně pomalované popelnice na Starém městě. Nápad ozdobit bicykly se však uchytil nejen ve Veselí: i v Táboře u Černých mostů už jedno podobné kolo stojí.

PODMÍNKY SOUTĚŽE
Zapojit se mohou obyvatelé města, podnikatelé či spolky. Fantazii se meze nekladou. Podmínkou je nabarvit a vyzdobit květinami staré nepotřebné kolo, vystavit ho na vhodném prostranství a starat se o něj v průběhu letní sezóny. Veřejnost může dávat své hlasy nejhezčím kolům na facebookové stránce infocentra do 15. srpna. Vystavená kola ohodnotí i odborná porota a na autory čekají věcné i zážitkové ceny. Pro turisty je vyhlášena soutěž o nejzajímavější fotografii s Veselým kolem.

Možné je hlasovat i na internetu nebo přímo v infocentru. „Ten kdo nemá možnost dát like na facebooku, může hlasovat fyzicky přímo u nás v infocentru,“ objasnila varianty výběru svého favorita. O projektu se také iniciátorka zmínila i v Táboře, kde se to zalíbilo. „V Táboře jsem o tom mluvila a lidé se chtěli přidat i tam, uvažujeme, že v dalších letech bychom projekt mohli udělat meziměstský či mezinárodní,“ smála se. „Ale prvenství zůstane nám ve Veselí!“