O slavnost se starala hlava obce i místní sbor dobrovolných hasičů. Program zahájili skotští dudáci ze skupiny Bohemia Pipe Band, následoval křest nového požárního automobilu, sázení stromu u bazénu a ukázka tradičních skotských soutěží.

První písemnou zmínku o obci z roku 1318 najdeme v zemských deskách, kde se evidovaly záznamy o skutečných osobách, událostech i místech, tak jak se během staletí odehrály. Rokem 2018 se tedy Turovec dočkal sedmistého výročí. Kulaté narozeniny zahájil starosta Pavel Prokop. Vše se neslo ve slavnostním duchu. Při této významné příležitosti předal dobrovolným požárníkům nový automobil v hodnotě zhruba jeden milion korun. „Převezměte nyní ode mne klíče od nového vozu, přeji vám mnoho ujetých kilometrů bez nehod a co nejméně zásahů,“ s těmito slovy podával klíče starostovi SDH Turovec, Jiřímu Bednářovi.

Nový vůz poslouží zejména mládeži, jak prozradil starosta okrsku Chýnov, Jan Pistulka. „Auto bude sloužit hlavně dětem, dopravovat je na soutěže. Je to pěkná motivace, jsem rád, že nám do okresu přibylo,“ neskrýval radost. Na automobil hasiči dosáhli díky dotacím. Při slavnosti se dočkal dvojího křtu, nejdříve svěcenou vodou od jáhna Václava Mikuly a poté sektem od velitele požárníků Pavla Růžičky. Starý jim sloužil dobře celých deset let a byl to dar Ministerstva obrany ČR.

Dalším významným aktem narozenin bylo zasazení pamětního stromu. „Jeden významný strom už obec má, najdete ho na příjezdu od Plané, je to 350 let starý dub, který má šestimetrový obvod, dnes k němu přidáme národní strom, lípu,“ upřesnil starosta obce. Společnými silami ji vysadili hasiči, starosta i jeden ze skotských dudáků na louku u turoveckého bazénu. Zde je umístěn i pamětní kámen k tomuto jubileu.

Lenka Pospíšilová