Tento víkend se domov více než 300 zvířat ponořil do oslav Halloweenu. V sobotu na 25 prvních návštěvníků čekal dárek v podobě dýně, kterou si mohli vydlabat. Některá zvířata měla dýni i na jídelníčku. Nechyběla tématická komentovaná krmení, navíc předem registrovaní vyrazili na speciální večerní prohlídku s lampionovým průvodem. V neděli pokladní hlásila celkově kolem pěti set návštěvníků.

AKTUÁLNÍ ZAJÍMAVOSTI

V těchto dnech můžete na vlastní oči i uši zažít například dančí říji, obdivovat mlsné medvědy baribaly i hnědé, kteří si nyní tvoří tukové zásoby na zimu. „Jsou úplně bezední, milují jablka, mrkev, naopak jim nechutná paprika či cuketa,“ poodhalila medvědí jídelníček ošetřovatelka Leona Soukupová. Podzimní počasí je ideální také pro další šelmy. „Venku můžete vidět pumu, rysici Aishu či čtyřčlennou smečku arktických vlků. Lvi Elsa a Simba si užívají výhledu na celou zoo z nového altánu. Když budete mít štěstí uvidíte také samce fosy madagaskarské Masontru,“ informovala.

Zahrada žije i přes zimu. Jediní, kdo byl přestěhován a vrátí se až na jaře jsou papoušci. „Makakům javským nevadí ani mrazivé počasí, nejmladší Vichr si užívá klouzání a sníh, a když je jim zima, skryjí se jednoduše do vytápěné ubikace,“ vysvětlila. Mezi novinky v zahradě patří také vybudování želvária, jehož otevření se chystá na jaře. „Nový výběh vedle makaků je připraven pro želvy, na ty se návštěvníci mohou těšit během příštího roku,“ podotkla.

Od listopadu do března je otevřeno jen o víkendu od 9 do 16 hodin. V nejbližší době má táborská zoo i několik akcí v rukávu. Na 17. listopadu připravila slevu 20% pro studenty jako oslavu Mezinárodního dne studenstva. V prosinci na děti čeká klasická Mikulášská nadílka a i o vánočních svátcích bude otevřeno. V zoologické zahradě můžete navíc přespat, v ceně nocování je vstup na oba dva dny pobytu a kniha o záchranně zahrady podepsaná autorem a ředitelem ZOO Tábor, Evženem Korcem.