Tento den se slaví jako Den veteránů a odkazuje se k 11. listopadu 1918, kdy francouzský maršál Ferdinand Foch a německý státní tajemník Matthias Erzberger podepsali příměří, které ukončilo boje první světové války. Ve svém projevu to připomněl zástupce velitele Vojenské posádky Tábor Konstantin Kasík. Zmínil také, že současné válečné události na Ukrajině dokazují, že „mír není samozřejmostí“. „Kdo z nás by si loni touto dobou pomyslil, co se dnes děje na východ od našich hranic,“ uvedl Konstantin Kasík.

Pietního aktu se zúčastnili táborský senátor Marek Slabý, starosta Tábora Štěpán Pavlík, místostarosta Martin Mareda, pamětnice Ernestýna Švorcová, velitel 42. mechanizovaného praporu v Táboře Vítězslav Juda a další hosté. Mnozí z účastníků měli na kabátech připnutý symbol Dne veteránů - vlčí mák.

„Na polích ve Flandrech divoké máky rostou, tam mezi kříži, řada za řadou. Zde ležíme. Nahoře mezi červánky, je možná slyšet zpívat skřivánky, zde dole kanony jen svoji píseň řvou.“ Tak začíná slavná báseň vojenského lékaře, podplukovníka Johna McCrae z kanadského Ontaria, který za I. sv. války sloužil v Evropě. Svou frustraci z bolesti a utrpění raněných vojáků mírnil psaním veršů.

Během pátečního pietního aktu zazněl nový zvon Mistr Jan Hus z kostela sv. Filipa a Jakuba, který se díky Starokatolické církvi na věž vrátil po 105 letech.