Zástupcům této komunity starosta Tábora Štěpán Pavlík poděkoval za spolupráci na vzniku projektu. Práce provedla společnost Marosana Worxxx z Prahy. S budováním podobných drah má zkušenosti, podobné již postavila například v Českých Velenicích, Nupakách či Železné Rudě.

Trať je uzpůsobena tak, aby ji jezdec zdolal bez nutnosti šlapání jen na základě přenášení váhy na přední či zadní kolo. K udržení rychlosti pomůžou klopené zatáčky či boule.

„Jak jsme se mohli přesvědčit při otevření dráhy pro veřejnost, všechno klaplo a funguje náramně. Dráha je v sousedství současného skateparku a zdolává se vpřed pumpujícím pohybem, kdy nešlapete ani se neodrážíte,“ popsal mluvčí radnice Luboš Dvořák.

Jak je to vyčerpávající, se přesvědčil i spoluorganizátor nedělní akce a táborský downtown šampion Matěj Pospíchal.

Starosta města poděkoval Matěji Pospíchalovi, Tělovýchovným zařízením města Tábora, kolegům z městské rady a zastupitelstva a popřál všem návštěvníkům, aby je dráha za 3,5 milionu korun těšila mnoho let a ve zdraví si ji užili.

Táborští fanoušci cyklistiky se už loni dočkali singltrekové dráhy na Pintovce. Dva okruhy jsou určené především pro jízdu na horských kolech. Radnici trať vyšla na zhruba 800 tisíc korun, v provozu je od srpna loňského roku.

Radnice ještě uvažuje o druhé etapě v délce čtyř kilometrů na druhé straně přilehlé silnice. Tato trať by byla určena pro pokročilé cyklisty.