"Do plánování se zapojili všichni od pedagogů až po děti a jejich rodiče. Cesta za novou zahradou dostala pracovní název Zahrada našich snů, od ní už to byl jen krůček k novému projektu Zahrada sedmi barev, který rozdělil zahradu do sedmi zón podle barev duhy a který měl umožnit dětem se v zahradě učit, hrát si poznávat, pracovat… zkrátka vnímat přírodu všemi smysly," upřesnila učitelka MŠ Barbora Nývltová.

První část projektu byla slavnostně otevřena už na podzim 2018. Začátkem října tak společně oslavili už třetí narozeniny zahrady. Při té příležitosti představili dětem i rodičům další zrekonstruovanou část zahrady, konkrétně zónu Oáza s dominantním vodním prvkem.

"Co dokáže voda, si rádi vyzkoušeli nejen kluci, ale i tatínci. Děti mohou nově také samy pěstovat ovoce a zeleninu v části Farma, novinkou je i venkovní dílna a kuchyňka, dále také zóna Stavba s vrbovým tunelem a připravenými konstrukcemi, kde mohou zkoumat fyzikální zákony při stavění přístřešků a domečků," doplnila Barbora Nývltová.

V Táboře podepsali koaliční dohodu.
V Táboře podepsali koaliční dohodu. Nové vedení města představilo své priority

Počasí se první říjnové pondělí nakonec umoudřilo a společně se zahájením slavnosti vysvitlo sluníčko. Slavnost zahájila ředitelka Alena Krejčová, která poděkovala všem, kdo se na rekonstrukci zahrady a přípravě slavnosti podíleli.

Děti ze všech tříd měly na začátek připravené malé taneční vystoupení a od skřítka dostaly sluníčkové medaile. Dále na ně čekal bohatý program, hudební vystoupení zpěvačky Jany Rychterové, kouzelnické vystoupení Klauna Huga, malování na obličej, skákací hrad, tetování, výroba odznaků z vlastního obrázku nebo fotokoutek. Pro všechny bylo připraveno občerstvení, na kterém se podílela škola i rodiče.

"Jsme rádi, že jsme zase mohli uspořádat zahradní slavnost, nejen jako slavnostní otevření další části zrekonstruované zahrady, ale jako možnost společného setkání s dětmi a jejich rodinami," uzavřela Barbora Nývltová.