Jak šel čas s biotopem?

Září 2009:
Zhruba šest milionů půjde v příštím roce do stavby biotopu u soukenického jezu. Lidé se v tom roce už musejí i koupat, tvrdil starosta Miroslav Vocílka s tím, že šanci na dotaci si nedávají. Cesta přes E55 se lidem nelíbí.

Červen 2010:
Ujištění o koupališti u jezu padlo. Připravené peníze musely jít jinam. Určitě zahájíme práce příští rok na jaře a za tři měsíce by mělo být hotovo, nechal se slyšet starosta Pavel Samec.

Červenec 2011:
Ústecké koupaliště má místo. Víc ale nic. Radnice se pouští do výkupu pozemků za 1,2 miliony. Od soukromníku je získala po bývalém zahradnictví u Kozského potoka. Jde o investici do budoucna a možná tu jednou vznikne koupaliště. Hlavními prioritami města je totiž domov seniorů a mateřská školka, připustil starosta Martin Doležal s tím, že koupání by se mohlo řešit až v novém volebním období.  

Září 2012:
Radnice připravuje stavbu na pozemcích za silnicí E55. Léto 2014 má být startem biotopu. Obě části města spojí lávka přes potok. Na jaře radnice odešle žádost o dotaci z evropských peněz. Náklady jsou cca 16 milionů.

Květen 2013:
Městu na projekt za 19 milionů vyšla dotace 15,5 milionu. Martin Doležal plánuje, že po létě by se stavbou mohli začít.

Červenec 2013:
Louka pro koupaliště je rizikovou oblastní, říká zastupitelka Monika Radošová po červnových povodních. Martin Doležal uklidňuje: projektanti se záplavou počítají, do cesty postavili např. val.

Srpen 2013:
Město přišlo o dotaci. Podle hejtmana Zimoly si za to může samo. Do centra udělování dotací také dorazil anonym, který tvrdil, že stavba je v rozporu s územním plánem, každým rokem bude pod vodou, a pracovníci stavebního úřadu jsou zřejmě „subjekty korupce a vydírání."

Červen 2014:
Na druhý pokus se podařilo získat dotaci 12,4 milionu, která pomůže s úhradou 21 milionů, na které biotop u potoka vyjde.
V zimě se na ploše 2700 m2 může i bruslit.  

Červenec 2014:
Radnice od občanů obdržela 97 návrhů, jak by se koupaliště, jehož zkušební provoz má začít 
19. července, mohlo jmenovat. Nakonec zvítězil název Pohoda od Jany Švejdové. Pro koupající je na sobotu všechno připravené, včetně sníženého vstupného, které tak bude 20 a 10 korun.

Pohodu 19. července neotevřou. Hygienici nejsou spokojeni s některými naměřenými hodnotami. Radnice musí počkat na výsledky nového rozboru a modlit se, aby se bakterie už umoudřily.

Všechny rozbory už vyšly, je možné startovat. První koupání
v sobotu 26. července a dokonce zcela zadarmo.