„Je to náš první projekt, chceme navázat další výstavou, která se bude konat venku v zahradě na jaře někdy během května,“ pochlubil se. Na šedesát papoušků, ze svého sto hlavého chovu, přivezl z Malšic. „Moc mě těší zájem veřejnosti, během prvního dne jsme napočítali přes 470 návštěvníků, chodí mladí, rodiče s dětmi, ale také chovatelé či starší generace,“ informoval o návštěvnosti.

Výstava potrvá do neděle 14. října. Papoušky můžete vidět od 10 do 17 hodin. Mezi nejzajímavější druhy řadí Alexandry čínské. „Ty pochází z Indie a Číny, mohou být i v zimě, jsou na tyto podmínky zvyklé a koupou se třeba ve sněhu,“ upozornil na zajímavost. Další z vzácných exotických ptáků, které zde najdete, jsou Amazoňan modročelý, Žako Kongo či Ara ararona. Exoti pochází z Austrálie, Asie i Afriky.

Papoušky má některé vycvičené, třeba papoušek Senegalský jménem Cyril umí zajímavé kousky. „Na povel umí natáhnout křídlo, přendat si pamlsek ze zobáku do pařátů či si lehnout jako miminko,“ názorně předvedl dětem jeho umění. Děti si mohly papoušky prohlédnout také zblízka či si je pohladit. Za vidění určitě stojí také korely s albíní mutací a mnohé další. „Nejinteligentnější je asi Žako Kongo, ten je schopen naučit se až 600 slov, učí se jen odposlechem,“ podotýká chovatel Milan Jarolímek.

Exotického ptáka si na výstavě můžete i zakoupit, součástí je totiž prodejní část. O chovu a cenné rady získáte přímo od jejich majitele. Vstupné je 30 Kč pro dospělé, děti zaplatí 10 Kč.

Lenka Pospíšilová