Turnaj byl opravdu pestrobarevný. Tu výjimku způsobili studenti ze SZŠ Tábor, kteří podpořili název svého týmu a reprezentaci školy odpovídajícím kostýmem. Doslova na poslední chvíli se rozhodla pořadatelská škola taktéž zúčastnit a dala dohromady jeden tým. Dohromady se proti sobě utkalo 8 týmů. Hrálo se tudíž ve dvou skupinách, kde razantně drtili domácí WC3 a PišQermacht ostatní týmy. Turnaj nebyl jenom mužskou záležitostí a kolikrát chlapci svalovali jejich prohry na dívky, které je odzbrojovali svým šarmem. Hra utíkala jako po másle a už o půl 11 se začínalo hrát play-off. Ve čtvrtfinále se až do posledních chvil čekalo, zda se o postup bude rozhodovat duelem nebo bude jasný postup. Byl to napínavý boj, který až ke konci limitu 15

Ilustrační foto
Táborskou zoo po dvou letech definitivně vlastní Evžen Korec


minut byl rozhodnut. COPKA team šel dál a probojoval se nakonec až na 2. místo i přes to, že ve skupině nepředvedl úplně nejlepší výkon. Ve čtvrtfinále se potkali drtiči skupin a bojovali hrdě až do posledních sil. Jejich zápas skončil remízou, a tak přišlo na duel mezi kapitány, který rozhodl. WC 3 si obhájila trojku v názvu. No a kdo nám to celé vlastně vyhrál? Kdo nám to tu celou dobu tak proplouval? Tým, který hrdě nastoupil ve 4, s tím, že to zkusí si nakonec vybojoval 1. místo! Yonjuumoku alias 40 kamenů, nejmladší účastníci dnešního turnaje.

Gabriela Sittová

POŘADÍ:
1. místo:
Yonjuumoku (Gymnázium Pierra de Coubertina) ve složení Jan Rybín, Marian Ray, Kateřina Staňková, Jakub Mikula.
2. místo: COPKA team ( VOŠ, SŠ a Centrum odborné přípravy) ve složení David Kratochvíl, Tomáš Duchoň, Vít Hřídel, Matěj Brabec, Matěj Janák.
3. místo: WC 3 ( SŠ spojů a informatiky) ve složení Martin Novák, Vlastislav Svatek, Petr Ryant, Kryštof Kubovský, Marek Filip.