S bohulibou myšlenkou přišla Vendula Kůtová Stejskalová, s organizací jí pomohl Jaroslav Grepl, který pořádá Táborský sraz Mustangů a US Cars letos také s dobročinným podtextem.

Vizážisté, majitelé automobilů, kadeřnice, fotograf i modelky se buď sami přihlásili nebo přijali pozvání bez nároku na honorář. Zájem byl tak veliký, že z původního úmyslu nafotit jeden kalendář, přistoupili k tvorbě dvou. Modelky a automobily pózovaly ještě na dalších 12 místech v Táboře a okolí.

Na transparentním účtu, který pro tyto účely založili, chtějí mít do konce roku 200 tisíc korun. Výnos z prodeje kalendáře, který poputuje na provoz a účely Domácího hospicu Jordán, doplní také výdělky z prodeje triček či koruna z každé prodané vstupenky na Burzu Tábor.

Táborský hospic Jordán, který tímto skutkem v neděli podpořily desítky lidí, poskytuje služby umožňující lidem s nevyléčitelným onemocněním v pokročilém a konečném stadiu nemoci zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

Podrobnosti přineseme v následujících dnech v tištěném vydání Táborského deníku.