Jan Sovák se proslavil především stovkami zdařilých paleontologických rekonstrukcí, které vytváří pod vedením světově uznávaných vědců. Jeho díla jsou ozdobou významných muzeí v Evropě, Asii i Americe.

Vernisáž zahájil táborský starosta Štěpán Pavlík společně s vedoucí odboru kultury Radkou Šimkovou, o hudební doprovod se postaral bývalý starosta Jiří Fišer. Vernisáže se osobně účastnil také samotný výtvarník.

V dětství navštěvoval Lidovou školu umění v Táboře, kde jej učil základům výtvarné práce malíř Karel Valtr. Poté absolvoval Střední uměleckoprůmyslovou školu keramickou v Bechyni a vystudoval obor chovatelství koní na Vysoké škole zemědělské. V roce 1982 emigroval s manželkou do Kanady.

Jan Sovák se od mládí zajímal o dinosaury a pravěk, k čemuž ho inspiroval svým dílem především Zdeněk Burian. Sen o kreslení a malování dinosaurů se mu splnil po emigraci. Malíř je známý stovkami rekonstrukcí pravěkého života, které vytváří pod vedením vědců, jako například kanadského paleontologa Philipa J. Currieho. Spolupracuje také s Bořivojem Zárubou.

Jeho dílo zahrnuje více než 370 ilustrovaných knih v patnácti jazycích, podílel se na více než 1200 publikacích.

Ilustrace se objevily i ve dvanácti vzdělávacích filmech z produkce Discovery Channel Worldwide a spolupracoval též s National Geographic. Mimo jiné ilustroval i vědeckofantastický román Jurský park, který se stal předlohou pro stejnojmenný film Stevena Spielberga.

V současnosti je považován za jednoho z nejlepších paleoartistů, jak se v anglosaských zemích označují kreslíři pravěku. Dostal také neoficiální přezdívku „novodobý Zdeněk Burian“.

Janu Sovákovi bylo v roce 2019 uděleno čestné občanství města Tábora.