Dorazil i plukovník Jan Novák, držitel mnoha světových rekordů z plaveckých disciplín, který před desítkami let proslavil Československo po celé planetě.

Z posledních dosud žijících 99 veteránů války z východní fronty poctila výstavu poručice ve výslužbě Věra Holubeva, radistka Svobodovy armády, sestra legendární snajperky Biněvské. Výstava ji velmi zaujala. "Obrázky se mi líbí, je to moc hezké," sdělila veteránka 2. světové války.

Pavel Šmidrkal, jenž je kurátorem výstavy, vyzdvihl činnost Spolku rodáků a přátel Bechyně. "Jejich předseda mi zhruba před rokem ukázal kroniku, kterou Otto Waldahause tvořil právě zde, při své službě na letišti," uvedl Pavel Šmidrkal s tím, že posléze zjistil, že kronika není jediná.

"Autor jich udělal hned několik, pět nebo šest. Nám se podařilo tři z nich získat. Díky tomu, že je bylo možné rozebrat, jsme je zde mohli vystavit," upřesnil Pavel Šmidrkal. Na výstavě mohli návštěvníci zhlédnout kolem 120 kreseb. Zároveň si mohli zakoupit publikaci s reprodukcemi kreseb.

Na vernisáž výstavy dorazilo několik desítek lidí. Patřil mezi ně i Jaroslav Paulus ze Strmilova na Jindřichohradecku. "Jsem tu v lázních, a v podstatě jsem se na vernisáž výstavy dostal úplnou náhodou. Rozhodně toho ale nelituji," neskrýval Jaroslav Paulus nadšení.

Hrou na kytaru a zpěvem pak na závěr výstavu doprovodil Libor Petrů.