"Každoročně festivalový program posunujeme dál. Milovníci kultury v něm najdou přední divadelní představení, přijede například Dejvické divadlo s herci jako Ivan Trojan, Martha Issová nebo Hynek Čermák, herec Michal Dlouhý přiveze legendární Listopad, nechybí Jaroslav Dušek a nově se v programu objevil jeden z nejlepších iluzionistů Pavel Dolejška se svou kouzelnickou show. Nabídneme ale hlavně skvělé gastronomické zážitky či degustace oceňovaných českých a zahraničních vín, ale také kávy a piva. Vstupenky sice rychle mizí, ale na mnohé akce je stále seženete," říká ředitel Táborského festivalu vína Jiří Blafka.

Novinkou programu je Vinná stezka, jež návštěvníky provede částí evropsky oceněné stezky kolem Lužnice. Délka trasy je pět kilometrů a milovníci pohybu na ní najdou 16 vinařství. "Rádi s rodinou chodíme na výlety do přírody, a tak nás napadlo, proč si je nezpestřit dobrým vínem. V Táboře stezku okoření vína z Dunajovských kopců, údolím Lužnice tak poteče proudem víno. Vinná stezka vás následně zavede také do nádherného Průhonického parku u Prahy," vysvětluje Jiří Blafka.

Doplnil, že v březnu a dubnu Tábor navštíví ti nejlepší vinaři včetně letošních vítězů soutěže Vinař roku a Vinařství roku, ale také šlechtitelská a vinařská legenda Miloš Michlovský. "Řeknu to pomoravsku, přijďte, snad něco dobrého okoštujem," zve vinař, který stojí za vyšlechtěním mnoha nových rezistentních odrůd révy či nejlepšími nealkoholickými víny u nás.