I letos vojáci 15. ženijního pluku připravili celou řadu stanovišť, na kterých mohly děti získat potřebné značky do jejich účastnických karet.

„Máme tady pyrotechniky, se kterými se učí obsluhovat detektor kovu nebo robota. Dále bojovou ženijní dráhu, kterou musí uběhnout za co nejkratší čas. Velmi oblíbené je i lanové centrum, kde se vyzkouší například lezení takzvaně na Francouze,“ vyjmenoval některé z úkolů pro děti hlavní organizátor vrchní praporčík 15. ženijního pluku nadpraporčík Robert Sochor.

Součástí programu byly i ukázky použití boje zblízka – musada, a také parkouru.

Nehoda kamionu na D3 u Veselí nad Lužnicí.
Na D3 boural kamion, skončil převrácený mimo vozovku

„Hlavním smyslem tohoto sportu je překonávání různých překážek co nejrychleji a nejefektivněji. Proto jsme předváděli skoky přes pneumatiky, zábradlí nebo dřevěné bedny,“ upřesnil náplň parkouru správce učebně-výcvikového zařízení v posádce Bechyně rotmistr Petr Mik.

Novinkou letošního roku byl skákací hrad a odpočinková zóna pro nejmenší, které si chválily především maminky. „Protože mám tři děti, oceňuji hlavně to, že se tady zapojí do různých aktivit všechny věkové skupiny,“ kvitovala náplň Dětského dne Iveta Jílková z Liberce.

Nejen táborští umělci malovali v uličkách Starého města na podporu Fokus Tábor. V Kafe knihy Jednota se potom uskutečnila dobročinná dražba jejich děl.
Malíři v ulicích tvořili pro Centrum duševního zdraví. Obrazy lze ještě koupit

„Kromě toho jsme zapojili také větší množství vojenské techniky. Děti si mohli vyzkoušet, jaké je to sedět za volantem JCB nebo si prolézt víceúčelový kolový obrněný transportér Pandur,“ doplnil nadpraporčík Sochor.

Dětský den pokračoval na stejném místě s dalším programem, který připravilo Kulturní středisko města Bechyně. Kromě herní zóny si návštěvníci mohli poslechnout i řadu kapel.