Pětičlenná družstva předškoláků se pod vedením svých učitelek začala na hřišti scházet již kolem osmé hodiny. Do slavnostního zahájení tedy malým sportovcům zbývala hodina času na prezenci a malé občerstvení, které od strážníků dostali. Dvacítka přihlášených družstev pořádající strážníky velmi potěšila.

"Tento prozatím rekordní počet zúčastněných mateřinek svědčí o tom, že zájem o jejich akce neustále narůstá. Mimo místní školky, kterých letos soutěžilo 13, se za pravidelné účastníky olympiády již dají považovat také některé školky přespolní, a to z Bechyně, Chotovin, Plané nad Lužnicí a Jistebnice. Úplnými nováčky byla družstva dětí z Borotína a Malšic," popsal strážník Pavel Šimek.

16. ročník soutěže v požárním útoku pro děti O pohár starosty obce Košice se uskutečnil v sobotu 27. května.
V Košicích děti soutěžily v požárním útoku. Místní týmy braly hned pět medailí

Úderem deváté hodiny vše vypuklo. Za doprovodu úvodní znělky seriálu Kobra 11 odvedli strážníci postupně všechna družstva označená cedulkami s názvem školky k slavnostnímu nástupu do středu hřiště, kde je přivítal ředitel Polisiády praporčík Laco Johančík. Po jeho krátkém proslovu byla zapálena pochodeň, se kterou jeden ze závodníků oběhl v doprovodu strážníka část běžecké dráhy, aby jí před zraky všech natěšených olympioniků slavnostně zažehnul olympijský oheň. Po úvodním tradičním ceremoniálu následovala rozcvička vedená samotným ředitelem soutěže, při níž se všichni patřičně rozhýbali a poté už nic nebránilo pustit se do závodění.

"Soutěžních disciplín má Polisiáda po celou dobu své existence pět. Jsou jimi skok daleký, překážkový běh, pětiskok, hod do dálky a míčová sestava, v níž závodníci kopou míčem do fotbalové brány, přehazují si míč mezi sebou a s florbalovou hokejkou a míčkem proběhnou mezi kužely slalom, na jehož konci musí zasáhnout branku. Přestávka, v jejímž průběhu se sčítají výsledky, je věnována disciplíně, při které se uplatní hlavně svaly. Jedná se o přetahování lanem, které prověří soudržnost celého týmu. Zde svou roli hrají zejména učitelé, kteří své svěřence rozhodně nenechají napospas svému osudu, ale naopak, vytrvalým fanděním je dokáží vybičovat až k neskutečným výkonům. Také učitelé mají na Polisiádě "svou" disciplínu, při níž tři kopy fotbalovým míčem na bránu musí znamenat tři góly. Družstvo pedagoga, kterému se podaří branku minout, je penalizováno deseti trestnými dřepy. Navzdory tomu si toto soutěžní klání získalo velkou oblibu nejen u učitelů, ale i u dětí," vysvětlil Pavel Šimek.

Fotografie Plané nad Lužnicí pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček.
Retro fotky Plané nad Lužnicí. Čeká vás hrabě Harrach i letní byt T. G. Masaryka

Krátce po poledni bylo vše spočítáno a mohly se vyhlašovat výsledky. Na vítězná družstva čekaly poháry, medaile, diplomy a věcné ceny, pro ostatní byly za snahu připraveny různé drobné dárky a laskominy tak, aby nikdo neodešel s prázdnou ani s pocitem prohry. "Neprohrál totiž nikdo a všichni odcházeli domů sportovně naladěni a příjemně unaveni," uzavřel.