O sobotním podvečeru se konal v pořadí 6. ročník Svatomartinského lampionového průvodu v režii obce a Klubíku Košice. Putování dětí a rodičů začalo na návsi u kaple svaté Anny. Účastníci se za zvuku bubenického souboru Wild Sticks z Českého Krumlova vydali po stopách svatého Martina.

Program byl propracovaný do posledního detailu. „Než vyrazíme na cestu, koho zavoláme děti?“ ptala se Magda Pumprová, převlečená za jednu z Martinových pomocnic. V kostýmech jich dorazilo na náves hned několik, Anna Pospíšilová, Jana Velenovská a Anna Turková. „No přece Martina!“ křičely jednohlasně děti. Martin se však osobně neobtěžoval a zanechal dětem pouze vzkaz. Ten obsahoval instrukce, jak ho mají vyhledat.

Za dobrodružstvím skrz potemnělou vesnici se vydali mladí i staří. Do kroku jim hráli mladí bubeníci a svítily pochodně i lampiony. Nezbedného Martina nakonec našli na místním fotbalovém hřišti. Děti za jeho vypátrání obdržely odměny ve formě cukrovinek, pro dospělé nechybělo malé občerstvení, teplé i studené nápoje včetně sladkého i slaného domácího pečiva.

Autor: Lenka Pospíšilová