Do celostátních protestů proti premiéru Andreji Babišovi a ministryni spravedlnosti Marii Benešové se v úterý v podvečer zapojil také Tábor. Na Žižkovo náměstí přišly vyjádřit svou nespokojenost odhadem necelé čtyři stovky lidí.

Protesty organizované spolkem Milion chvilek pro demokracii trvají již několik týdnů. Nespokojení občané žádají demisi ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která byla na pozici ministryně spravedlnosti dosazena bezprostředně poté, co policisté navrhli obžalovat premiéra Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Právě proto, že pod ministerstvo spravedlnosti spadají státní žalobci a soudci, se protestující obávají o spravedlivé rozhodování o premiérově vině či nevině.

Původně organizátoři protestů z iniciativy Milion chvilek žádali jen odstoupení ministryně spravedlnosti Marie Benešové, která ještě jako poslankyně za sociální demokracii ve sněmovně hlasovala proti vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Nyní už žádají, aby se také trestně stíhaný premiér Andrej Babiš vzdal funkce.

Na úterní demonstraci vystoupili mimo jiné ředitelka táborské knihovny a skautská vedoucí Eva Měřínská, ředitel školy Orbis Pictus Jan Samohýl, aktivistka a geodetka Ida Černá a řada dalších.