Obvykle se snažíme prokličkovat městem co nejrychleji, abychom vám stihli informace ještě za tepla zprostředkovat. Tentokrát jsme se záměrně vydaly těmi částmi města, které jsou nejvíc rozkopané, a zmapovaly průjezdnost Táborem.
Je 15.40 a my usedáme do auta v Havlíčkově ulici a vydáváme se směr sídliště Nad Lužnicí. Město se zatím příliš ucpané nezdá, i tak se na většině semaforů vystřídá dvakrát zelená, než projedeme.

Vyděsí nás dítě přebíhající na červenou. Opravdu je něco na tom, že řidiči jsou neustále jednou nohou v kriminále.
Cestou na Kopeček a v protisměru už se začíná tvořit kolona. Brzy se zpomaluje i náš pruh. Není se co divit, blíží se čtvrtá hodina a většina pracujících míří domů.

Od kruhového objezdu u Tesca jedeme v pravém pruhu, do levého bychom se dostaly jen těžko. Politujeme řidiče, který se marně snaží vyjet od benzínové pumpy. Přeplněné parkoviště u Kauflandu si prohlížíme v klidu i za jízdy. O povolené sedmdesátce si můžeme nechat jen zdát.
Odbočujeme na sídliště. Je 15.47. Sedm minut za které jsme cestu zvládly není špatný výsledek. Bude však hůř.

Vzhůru na Blaňák

Jako další cíl si volíme Blanické předměstí. Nejjednodušší by to bylo po obchvatu, jenže Zavadilská ulice je zavřená. I přesto se tam jedeme podívat.
Značení o uzavírce potkáváme už od odbočky z Měšic. Kruhový objezd u čerpací stanice Schell projíždíme plynule. Auta už automaticky směřují do města. Vracíme se Purkyňovou ulicí k nádraží a namířeno máme na nový most. Protisměr už stojí. Před vjezdem na Budějovickou si auta několik minut počkají.

Před vlakovým nádražím jsme kvůli dírám v silnici málem přišly o kola.

Přes most jezdí o poznání více řidičů. Nebýt už otevřená Průběžná, Tábor by asi zažil opravdový kolaps dopravy. I ve Vožické provoz značně zhoustl.
Odbočovací pruh do Zavadilské je zrušený, aby všichni věděli, že tudy to nepůjde. Křižovatka, která je jinak rušná, teď zeje prázdnotou. Všimneme si, že od Vožice je značená objížďka, ale rozhodně nás nevede přes most.

Je 16.19. Hned na křižovatce nás šipky směřují směrem na Čekanice. U Dity máme odbočit doprava a objíždíme okolo hřbitova, pokračujeme ulicí U Kovárny a předpokládáme, že nás šipky povedou na most přes Jordán. Jaké je ale překvapení, když šipka směřuje doprava na České Budějovice.

Nervy na E55

Při nájezdu na E55 si prožijeme pernou chvilku. Namísto připojovacího pruhu jsou na silnici zátarasy, ohraničující díry v asfaltu. S trochou štěstí se i s auty od Prahy doslova nacpeme do jediného pruhu. Je to nebezpečné.

Díry v silnici a tedy zúžení vozovky jsou i o kus dál před Benzinou , rychlost je snížena na 50, další práce na silnici mají být po 800 metrech.
Na kruhovém objezdu u Mašáta směřujeme do centra. Zatímco osobáky mohu Chýnovskou do centra, nákladní doprava má objížďku prodlouženou přes Kopeček. Tam už nás kolona nemine. Před hospodou Na Rohlíku nás oranžové šipky ženou doleva na Maredův vrch, pod Černými mosty by kamiony neprojely.

Do centra to od Křižovatky Zavadilské s Vožickou trvalo místo obvyklých dvou tentokrát 19 minut.

Když na Křižíkově náměstí odbočujeme na Bechyni, musíme se spolehnout na to, že nás ostatní auta pustí. Ještě horší to mají řidiči z opačného směru.
Sjíždíme od Kotnova k řece a nestačíme se divit. Snad všechny odbočky jsou buď slepé nebo je do nich zakázán vjezd. Odbočujeme do Bechyňské okolo Ski centra, ale na Lužnickou se ani nedostaneme. Je uzavřena už od čelkovického mostu. Přes Horky se vracíme ke Kotnovu.
U Pleiveisů si všimneme zákazu vjezdu do Ústecké ulice.

Je 16.45. Budějovická je ucpaná v obou směrech. Do pravého pruhu se řadíme už před zastávkou U polikliniky. Popojíždíme po několika metrech nebo úplně stojíme.

Poslední naší štací je Maredův vrch. Křižovatka Husovy ulice s Údolní stojí zato. Tentokrát sice vidíme v zrcadle, že zprava nic nejede, takový komfort však nemají řidiči ráno, kdy je zrcadlo celé orosené.

U průmyslovky odbočujeme doprava, ale Komenského je uzavřená. Jedeme po Bydlinského a pod tratí po Boženy Němcové. Tam narazíme na zákaz odbočení doprava, navíc křižovatka připomíná spíš tankodrom.
Na přejezdu v Rokycanově ještě stíháme šraňky. To už je ale posledním utrpením naší cesty. Vykličkujeme z Mareďáku a vracíme se do redakce.

http://taborsky.denik.cz/zpravy_region/ve-spicce-ma-potize-i-sanitka20100423.html

Kateřina Nimrichtrová, Petra Šitnerová