Třiaosmdesátiletá předplatitelka Marie Švecová z Tábora nás minulý týden pověřila zjistit, jak velké obchody zvládají obnovovat a zlepšovat svoje prostory.

„Ráda chodím nakupovat do jednoho z obchodů u vlakového nádraží. Nedávno měl týden zavřeno a když ho otevřeli, nestačila jsem se divit. Je celý rekonstruovaný," doplnila ke svému dotazu.

Měnit interiér supermarketu vyžaduje hlavně spoustu času a ochotu lidí. Dalo by se říct, že pracují všichni, kdo mají ruce i nohy. Sailní chlapi bourají regály a montují nové, slabší kolegyně police umývají a skládají na ně nové zboží. Zákazník musí mít na očích to zboží, u něhož se očekává, že půjde nejvíce na odbyt. Svou úlohu hrají ale i barvy nebo uspořádání regálů.

„Táborský deník čtu denně u snídaně," začala své vyprávění jednaosmdesátiletá Jarmila Ťoupalová ze Želče, která se o noviny dělí ještě s manželem. Ten je hned ráno přinese ze schránky, ale přečte si je nejdříve po obědě.

Poznamenala, že když v novinách najde zajímavý článek, přinese ho ukázat kamarádkám, se kterými se pravidelně každou středu schází v želečské hospodě. „Říkáme tomu babinec. Je nás už jen sedm, sedíme u stolu, klábosíme a také při této příležitosti slavíme třeba narozeniny," vysvětlila. Tímto způsobem už si prohlédly Hádanku pro zvídavé čtenáře, když jsme zavítali do Hlavatec a Želče.

Tuto středu se s nimi chtěla podělit o článek o zaniklé škole ve Skalici, ale manžel noviny ještě neměl přečtené, a tak kamarádky musí týden vydržet. „Poznala jsme v článku Františka Šůnu, který je příbuzným jedné z kamarádek. Vzpomínal na léta ve školní lavici," říká čtenářka.

Prohlíží miminka

„V sobotu si nejdříve prohlížím stránku miminek. Jinak každý den přečtu stranu servisu a hledám, kdo zemřel nebo co se kde děje," popsala s tím, že kolikrát nevynechá ani sport. „Sleduji, jak si v táborském hokeji vede syn od synovce. Dříve hrál za dorost, ale teď přestoupil k dospělým. Zrovna nedávno byl v novinách vyfocený," doplnila seniorka, která se může pochlubit pěti pravnoučaty.
V poslední době se zapojuje i do Hádanky pro zvídavé čtenáře a několikrát nám volala i do redakce.

„Poznala jsem fotografie z Hlavatec, kde jsem se narodila, a také ze Želče," popsala s tím, že si ráda přečte nejen o blízkém okolí, ale i rozhovory se zajímavými lidmi.

V příštím týdnu by se chtěla dočíst o tom, jaký adventní a vánoční program chystají v místním Špejcharu.