Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O zajištění majetku stíhaného soudce bude rozhodovat soud

Tábor - Zdejší pobočka krajského soudu projednává věc soudce JUDr. Jiřího Berky a spol., stíhaných pro účast na zločinném spolčení a další trestné činy v souvislosti se zpochybňovanými konkurzy.

11.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Na sklonku minulého roku tento soud rozhodl o zrušení zajištění veškerého majetku obviněného soudce.
Státní zástupkyně Vrchního státního zastupitelství v Praze-odboru závažné hospodářské a finanční kriminality podala proti tomuto rozhodnutí stížnost a věc byla předložena věcně a místně příslušnému Vrchnímu soudu v Praze (VS) jako soudu odvolacímu.
Předsedkyně senátu VS poté navrhla Nejvyššímu soudu ČR (NS) odnětí této trestní věci pražské instituci a její přikázání Vrchnímu soudu v Olomouci s poukazem na obdobné předcházející návrhy, které byly Nejvyšším soudem shledány důvodnými. Trvají i nadále, neboť JUDr. Zdeněk Sovák, na jehož dřívější úzké kontakty s obviněnými v dané věci bylo poukazováno, je stále soudcem VS v Praze a stále je zařazen do senátu, který by měl o shora uvedené stížnosti státní zástupkyně rozhodovat.
Proto by mohly vzniknout pochybnosti o nestrannosti soud〜ců Vrchního soudu v Praze.
NS připomněl, že důvody pro odnětí věci příslušnému soudu musí být natolik významné, aby odůvodňovaly vybočení z principu, že nikdo nesmí být odňat svému zákonnému soudci, jak to vyjadřuje Listina základních práv a svobod. Tak tomu v tomto případě je.
S ohledem na možnou podjatost pražských soudců odňal Nejvyšší soud věc soudce Berky už 26. února 2006 Vrchnímu soudu v Praze a názor o nezbytnosti tohoto opatření zastává i nadále.
I v tomto případě je nutné, aby o stížnosti státní zástupkyně rozhodoval Vrchní soud v Olomouci, shledal Nejvyšší soud. (ns)

11.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Do Chýnova v sobotu zavítá cyklokros, startovat může každý

Pořádková jednotka jihočeské policie cvičila ve čtvrtek v noci pátrací akci. Policisté si zkoušeli využití nové technologie p-Track.
27

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Odvolit je možné i v posteli

České Budějovice – V pátek a v sobotu voliči odevzdají hlasy svým vyvoleným stranám a kandidátům do Poslanecké sněmovny.

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.

Již nejsou mezi námi

Táborsko - Přinášíme přehled pohřbů na pátek a sobotu od pohřební služby Melich.

OBRAZEM: Fotbalisté z Klíčku si odnesli putovní pohár

Tábor - Po nezvykle dlouhé přestávce se sešli ve středu 11. října v tělocvičně Střední školy obchodu, služeb a řemesel domácí FK Rohlík a hosté FC Klíček Záluží, aby soupeřily v sálové kopané o putovní pohár.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení