VÍCEDENNÍ AKCE

TÁBOR

Víkend dobrovolného vstupného v ZOO. Mimořádnou akci pro své návštěvníky připravila táborská zoologická zahrada na tento víkend. Každý, kdo v sobotu a v neděli na Větrovy zavítá, zaplatí za vstup do zahrady tolik, kolik bude chtít. Vedle této akce pokračuje soutěž Jsi zvířecí znalec?, která potrvá až do 11. března. Hrací kartu s otázkami ze života zvířat chovaných v ZOO Tábor si mohou návštěvníci vyzvednout u pokladny.

PÁTEK

TÁBOR

Talk show s Jaroslavem Zvěřinou. Bar Cadillac ve Společenském centru Univerzita servíruje zajímavý a lehce pikantní večer naservíruje občanům i návštěvníkům Tábora Bar Cadillac ve společenském centru Univerzita. Skupina ToDáš vyzve jeho návštěvníky k tanci, a zároveň hudebně podbarví i zajímavou talk show. Jejím hostem se stane známý sexuolog, táborský patriot a bývalý europolitik Jaroslav Zvěřina. Začátek akce je naplánovaný na 19.30 hodin.

DRAŽICE

Sportovní ples. Kulturní dům v Dražicích bude patřit od 19 hodin sportovcům. Tradiční plesový večer nabídne příjemnou zábavu, kterou zpestří předtančení skupiny Fresh Dance SK Viktoria Tábor, prezentace hráčů místní fotbalové přípravky i vystoupení kapely MexWave. K tanci a poslechu zahraje plesovým hostům ostřílená hudební formace Midi.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Monkey Business v Sokolovně. U Lužnice si dnes udělá svou koncertní zastávku jedna z nejvýraznějších tuzemských kapel posledních let. Monkey Business roztančí a rozezpívají plánskou Sokolovnu od 20 hodin. A nebudou na to sami – předkapelu jim dělá svérázná rocková partička Gustavo Rojo.

Vernisáž výstavy Ivy Fialkové. Galerie Fara chystá na 18. hodinu slavnostní otevření výstavy Obrazy a grafika autorky Ivy Fialkové. Vernisáž doprovodí hudbou skupina Harmonie.

ŘEPEČ

Holubářský ples. V Řepečské hospůdce najde už patnácté pokračování populární Holubářský ples. O zábavu, která se rozproudí od 20 hodin, se bude starat hlavně kapela Doubravanka. Návštěvníci se pochopitelně mohou těšit i na bohatou tombolu.

MONÍNEC

Dark Snow Monínec. Ski areál na pomezí Jihočeského a Středočeského kraje přichystal pro veřejnost atraktivní večerní závody ve sjezdu. Zúčastnít se jich může každý lyžař starší 16 let. V klání jednotlivců i tříčlenných týmů si na hlavní sjezdovce užije břitkou jízdu mezi osvětlenými brankami. Atraktivní je tento závod i pro diváky. Prezence je na Monínci otevřená od 16 do 17 hodin, vlastní závod startuje ve 20 hodin.

SOBOTA

BECHYNĚ

Dětské maškarní odpoledne. Kulturní dům v Bechyni si pro děti připravil odpoledne plné her, soutěží a tance s vílou Amálkou. Maškarní rej vypukne v 15 hodin.

MALŠICE.

Také v malšickém kulturním domě se chystá tradiční dětský karneval. Jeho program vypukne v 15 hodin.

CHOTOVINY

Kloboukový ples. Tipovací soutěž slosování o ceny, vystoupení taneční skupiny Mni Boom, půlnoční překvapení, stylový fotokoutek a spousta dalších kratochvíli okoření průběh Kloboukového plesu v chotovinském kulturním domě. Pomyslné dveře sálu se otevřou v 19 hodin.

CHOUSTNÍK

Dětský karneval. Také pod hradem Choustník je připraveno odpoledne, při kterém si přijdou děti na své. Jejich „řádění“ v maskách začne v Družstvevním domě ve 14 hodin.

PADAŘOV

Maškarní bál. Tradiční maškarní veselí na téma zimních plesů opepří v sobotu i dění v Padařově. Pořadatelé připravili na 14. hodinu i dětský karneval, od 20 hodin se koná maškarní bál. Hudební doprovod obstará Duo Anděl.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ

Patchworková dílna nejen s Aničkou. Plánská knihovna ožije v 10 hodin zajímavou tvořivou dílnou určenou všem, kteří si chtějí osvojit specifickou textilní techniku se sešíváním malých, různě barevných kousků látek, ze kterých vzniknou zajímavé vzory.

VESELÍ NAD LUŽNICÍ

Sportovní ples. Tradiční akci ve slavnostním hávu prožijí také sportovci ve Veselí nad Lužnicí. Plesový program s ceremoniálem, bohatou tombolou a pestrým kulturním programem hostí veselský kulturní dům od 20 hodin.

ŘÍPEC

Dětský karneval. Zábava pro děti i dospěláky – tak zní pozvánka do Řípecké hospody, kde propukne v 15 hodin tradiční maškarní veselice.

TÁBOR

Velký košt vín z Moravy a ze zahraničí. Jubilejní 10. ročník Táborského festivalu vína a gastronomie v sobotu oficiálně odstartuje Velký košt vín z Moravy a zahraničí, a to od 13 do 22 hodin. Ve velkém sále a přísálích hotelu Palcát ochutnají návštěvníci na stáncích vinařů přes 200 vzorků vín. Lidé tak ochutnají zajímavé produkty vinařství Lechovice, Rajhradské klášterní, Hort, Vinice Hnanice či Znovín Znojmo, nabídku z Moravy pak doprovodí vína ze Španělska, Francie, Německa ale také speciální stánek s maďarskými víny a sommeliérem Tamasem Tothem. V salonku hotelu jsou naplánována setkání s vinaři, kteří budou vína osobně prezentovat. Akci moderuje sommeliérka Dagmar Fialová.

Winter Game. Areál Komora se od 13 hodin ponoří do bojů v americkém fotbale. Ojedinělý turnaj na sněhu představí veřejnosti tuto nekompromisní, leč atraktivní hru šňůrou zápasů hraných na 2x15 minut v počtu devíti hráčů na každé straně. Mezi účastníky napříč ligovými soutěžemi by se mohly objevit i dva ženské týmy.

Kati. Ansámbl Klicperova divadla přiveze do Tábora detektivní komedii z pera britského autora Martina McDonagha. Hra plná zvratů a ostrých humorných dialogů začne v táborském divadle v 19 hodin.

Blanicko-čekanický masopust. Je to u poosmé v historii, kdy se od pivnice U Žida na „Blaňáku“ vydá rozverný maškarní průvod ulicemi této čtvrti nahoru do Čekanic. Zastávku si udělá v tamním Domě s pečovatelskou službou. Podle tradice z předchozích let nebudou chybět domácí koblihy, čaj, rum ani punč. Veselé chvíle umocní přítomnost harmonikáře a banjisty, lidé se mohou těšit i na netradiční zahájení a divadelní vsuvku. Sraz maškar a jejich doprovodu je u zmíněné restaurace ve 13 hodin. Od 15 hodin doplní program masopustu dětský karneval v sále na Pěkné vyhlídce, na který tamtéž ve 20 hodin naváže rocková maškarní zábava pro dospělé.

NEDĚLE

TÁBOR

O Šípkové Růžence. Divadlo Oskara Nedbala bude v neděli odpoledne vyhrazeno dětem. Klasická pohádka bratří Grimmů ožije prostřednictvím hudebního zpracování v režii Dany Bartůňkové od 14.30 hodin.

SOBĚSLAV

Pirátský karneval. V sále kulturního domu bude od 15 hodin pořádně živo. Karneval v pirátském duchu nabídne malým i větším dětem rokzmanitý program plný her, soutěží a tance. Připravena je pirátská stezka s plněním úkolů, fotokoutek a moře další zábavy.

Deskohraní. V tradičním čase a na tradičním místě – tedy od 14 hodin v kinokavárně - si opět přijdou na své milovníci známých i neznámých, moderních i starých deskových her.