JISTEBNICE - Sraz vozů Fiat

Fan klub Fiat a Squadra Moravia připravili na sobotu 8. června od 9 do 11 hodin na náměstí sraz vozů značky Fiat. Pro návštěvníky bude navíc

přístupná v domě číslo 167 pamětní síň Richarda Laudy s kopií Jistebnického kancionálu. Fiaty lze vidět i z výšky, otevřena pro tuto příležitost bude totiž i věž kostela svatého Michaela archanděla. K prohlídce láká také infocentrum Vildův mlýn či místní depo Fiat.

DRAŽICE - Sraz motocyklů Jawa

V sobotu se setkají milovníci motocyklů československé výroby na 7. srazu v Dražicích. Místní klub při této příležitosti slaví také 10. výročí od svého založení. Pro veřejnost je výstava motorek k dispozici od 10.30 do 12.30 hodin. Nebude chybět ani občerstvení.

SLAPY U TÁBORA - Hned tři akce se sešly na neděli

V neděli 9. června od 8.30 do 10 hodin se před místní restaurací sjedou k 4. ročníku srazu veterány. Historická vozidla svolává Veterán team Slapy, vloni se zúčastnilo 30 vozů a 40 motorek, převládala značka Škoda a Jawa. V 10 hodin vyrazí na 26 kilometrů dlouhou okružní jízdu do Bechyně, startovné se neplatí.

Milovníci staré železnice si přijdou také na své, v 9.52 totiž z místní zastávky vyjede historický vlak.

Do třetice Slapy ožijí i sportem – fotbalové hřiště od 9 hodin obsadí mladí hasiči, koná se zde totiž pohárová soutěž v požárním útoku. Na ní pak naváže 2. ročník Memoriálu Martina Hacha, který začíná pro týmy mužů a žen ve 13 hodin.