V sobotu odpoledne to tak v Ústrašicích na hřišti opět žilo požárním sportem. Hlavním rozhodčím pátého ročníku byl Milan Jírovec ze Slap u Tábora. Základnu pak hlídala Radka Křivánková z SDH Malšice a o terče se starali místní ústrašičtí hasiči.

Závody tradičně zahájila starosta obce Šárka Kolářová, která zmínila, že ji těší velká účast dětských kolektivů ze širokého okolí. „Jsme moc rádi, že vždy přijíždí sbory z okolí v tak hojném počtu. Je vás celkem dvacet čtyři, to je nádhera,“ neskrývala nadšení. „Objednali jsme počasí i něco dobrého, doufám, že se soutěž obejde bez úrazů a vše se odehraje v duchu fair play,“ podotkla během slavnostního nástupu družstev.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

Některým účastníkům se dařilo méně, některým více. Nakonec bylo kolem 16. hodiny dobojováno. V kategorii přípravka putovala zlatá medaile do SDH Slapy (25.26 s.), stříbrný kov se blýsknul SDH Malšice (28.94 s.) a bronz si odvážel SDH Oltyně (49.78 s.).

Na ústrašickém hřišti se v sobotu 25. září sjely týmy mladých hasičů do 15 let z celého okresu. Závodily v požárním útoku.
O pohár starostky obce Ústrašice soutěžily děti z celého Táborska

Kategorii mladších bezkonkurenčně vyhráli hasiči ze Smrkova (18.45 s.), stříbro zůstalo na domácí půdě, brali ho ústrašičtí Tazmani za výkon 19.15 sekund a třetí příčku nakonec obsadili malšičtí Tygři s časem 21.64 sekund.

V kategorii starších zvítězili opět Smrkovští (15.61 s.), druhé místo obsadilo košické „Béčko“ (16:08 s.) a třetí post získali domácí Tazmani černí (19.35 s.). (lep)