Někteří obyvatelé Bechyně i zastupitelé se tvrdě postavili proti záměru táborského podnikatele Libora Hrubého vybudovat v areálu bývalých jatek aquazoo. Svůj boj sice vyhráli, ale nyní si opět lámou hlavu nad otázkou, co vlastně s chátrající budovou bude. Vedení města proto oslovilo obyvatele, aby podávali své návrhy na využití areálu. Přitom společně s Liborem Hrubým o jatka usilovali další dva zájemci.

Na ty ale nelze v současnosti podle starosty Jaroslava Matějky reagovat: „Sice jsme tady měli dva zájemce, ale na jejich nabídku jsme nemohli reagovat, protože nekorespondovala s vypsaným záměrem. Poté bude v rukou zastupitelů, pro jaký postup se rozhodnou," upřesnil.

Proto se nyní město obrátilo na občany, aby přinesli své názory a návrhy. Zatím je ale prázdno po pěšině. „Návrhy od lidí jsme zatím nedostali. Až se vyjádří, vše vyhodnotíme a budeme jednat," popsal postup Jaroslav Matějka.

Bechyňští tedy zváží, zda budova zůstane městu a radnice vypíše záměr prodeje či dojde k její demolici. Ta by vyšla na 1,5 milionu.

Obyvatelka Jitka Klacková by proti prodeji nic nenamítala. „Přivítala bych, kdyby areál bývalých jatek například koupila firma, která nabídne lidem práci. K čemu by tady bylo sportovní centrum, když by tam neměl ani kdo chodit. Takže proti prodeji nic nemám," míní.

Areál jatek

• Za „korunu" chtěl tento areál získat Libor Hrubý (předseda představenstva táborské ZOO Větrovy) pro stavbu environmentálního centra

• Objevili se i zájemci se dvěma nabídkami 550 a 650 tisíc korun

• Budova (vedle fotbalového hřiště, ulice Písecká) je ovšem téměř v havarijním stavu

Neformálně se objevují hlasy pro rekonstrukci, ale i demolici. Starosta Jaroslav Matějka by místo areálu jatek viděl například hřiště pro děti.

„Prozatím jsem nejspíš pro demolici. Na místě by se poté mohlo postavit i hřiště pro děti. Rekonstrukce by byla totiž velmi nákladná. Názory se ale zatím různí a nic není jasné," upozornil.

Havarijní stav

Podle jeho slov je stav budovy téměř v havarijním stavu. „Střechou zatéká, všude je spodní vlhkost a plíseň," zmínil se starosta.

I přesto by se ale kupec našel. Jiří Papula, jež vlastní Pivovarský dvůr Lipan v Dražíči, by i jatka chtěl přestavět na minipivovar. Při vypsání záměru prodeje pro aquazoo byl totiž jedním ze zájemců. „Nabízel jsem 650 tisíc korun a můj zájem stále trvá. Pokud se zastupitelé rozhodnou, že objekt prodají, znovu podám mojí nabídku," uzavřel podnikatel Jiří Papula.