„Pokud tedy máte nápad, jak vylepšit Tábor či jeho příměstskou část, nebo vám chybí něco specifického pro vaše okolí nebo přímo pro vaši ulici, chtěli byste například nové lepší dětské hřiště, vysadit zeleň, instalovat lavičku, opravit sochu nebo realizovat dobrý nápad či inspiraci odjinud, nyní máte možnost. Pokud víte o místech, která by si zasloužila oživit, upravit nebo opravit, pojďte zkusit navrhnout změnu k lepšímu a aktivně se zapojit do rozhodování o části financí z rozpočtu města,“ vyzval občany i vyznavače Tábora místostarosta Radoslav Kacerovský.

Návrh může podat každý, komu je více než 15 let a má trvalý pobyt v Táboře nebo má prokazatelný vztah k městu, tedy pracuje nebo studuje v Táboře. Maximální výše pro podporu navrženého projektu je 500 tisíc korun.

Návrhy se podávají přes jednoduchý formulář na zbrusu nové webové stránce www.tvorimetabor.cz. Předložené návrhy koordinátoři po formální kontrole předají k obsahové kontrole příslušným odborům městského úřadu.

„Projekty, které projdou formálním a obsahovým hodnocením, budeme veřejně prezentovat a následně je na podzim předložíme k veřejnému hlasování,“ uvedl místostarosta Radoslav Kacerovský. Město zrealizuje nejúspěšnější projekty podle výsledku hlasování až do vyčerpání alokované finanční částky dvou milionů korun.

Podrobné podmínky a další informace k participativnímu rozpočtu města Tábor najdete na www.tvorimetabor.cz.

Místostarosta Radoslav Kacerovský doplnil, že letos město Tábor participativní rozpočet trochu „překopalo, zlidštilo a vymazlilo“. Cílem je, aby se dařilo přivádět na svět rychleji spoustu menších projektů, aby navržené projekty co nejdříve sloužily lidem.

„Budeme rádi, když se zapojí co nejvíce lidí. Společně tvoříme Tábor". V případě jakýchkoliv dotazů a podnětů rádi poradíme a pomůžeme, každý vznikající projekt budeme rádi provázet od prvotní myšlenky tak, aby měl reálnou šanci být realizován. Projektům, které by případně z nějakého důvodu neprošly do závěrečného hlasování, případně v hlasování neuspěly a budou dávat smysl, se pokusíme zajistit provedení jiným způsobem,“ uzavřel místostarosta.