Každoročně řada řidičů doplatí na svoji zapomnětlivost při blokovém čištění ulic a jejich auto skončí na odtahovém parkovišti. Tábor proto jako první na jihu Čech nabízí majitelům vozů službu, která jim zašle zprávu, aby vůz přeparkovali.

„Z iniciativy dvou studentů z Uherskohradišťska vznikl portál Čištění ulic, který řidiče upozorní na přeparkování vozu s předstihem, který si majitelé vozu sami zvolí," sdělil strážník Pavel Šimek s tím, že portál začínají provozovat i v dalších městech a například v Brně má stovky uživatelů.

Jak funguje:• Zaregistrujte se na webu www.cisteniulic.cz.
• Vyberete si ulice, kde nejčastěji parkujete. Upozorněni budete emailem nebo SMS zprávou.
• Základní služba (sledování jedné ulice a informace emailem) je zdarma, další služby jsou zpoplatněny. 

Do blokového čištění se pustili pracovníci technických služeb na začátku dubna. Za tu dobu si podle majitele odtahovky Martina Opavy musela na záchytné parkoviště v táborských Horkách přijít téměř šedesátka řidičů. „Lidé o tom, že mají přeparkovat vědí, ale většina z nich zapomene. Pro vůz si obvykle přijdou ještě týž den a asi deset procent z nich během několika dní," sdělil Martin Opava. Upozorňuje také, že nejčastěji odtahová služba vyjíždí do Sídliště nad Lužnicí, do ulic Maredova Vrchu nemusela při letošním čištění ani jednou. Zapomnětlivost vyjde na řidiče na 1600 korun.

A právě tuto částku jim může portál ušetřit. „Člověk přijde na www.cisteniulic.cz, tam se přihlásí, vybere ulici kde parkuje, dá tlačítko sledovat a poté se služba o vše postará," vysvětluje Pavel Šimek.

Pokud chcete dostávat zprávy pouze e-mailem, služba je zdarma. SMSky jsou zpoplatněné.