Podle starosty Štěpána Pavlíka byl výběr složitý, Eduarda Chalupu radní jmenovali do funkce v pondělí 29. dubna a ujímá se jí od 1. května. „Radní posuzovali různé varianty, diskutovali jsme nad tím dlouho. Zvažovali jsme, že bychom výběrové řízení zrušili nebo ještě posunuli, případně vypsali znovu na podzim,“ popisoval.

Nakonec po zvážení všech argumentů pro a proti i hlasování radních, vyšel stávající zástupce jako nejlepší adept z pěti dalších uchazečů. Jak doplnil tajemník městského úřadu Lubomír Šrámek, považuje toto rozhodnutí za správný krok.

Ilustrační foto. Sezimovoústecký podnik Kovosvit MAS. Krize a insolvence se podepsala zjevně formou aktuálně poloprázdného parkoviště i kolárny pro zaměstnance.
Tábor nabízí zaměstnancům Kovosvitu pomocnou ruku. Ti dosud nedostali výplatu

„Podařilo se nám nalézt odborně fundovanou náhradu za Jana Pávka, který se loni v červnu stal jednatelem Technických služeb města Tábora. Díky Eduardovi Chalupovi budeme připraveni za změnu stavebního zákona, děkuji radě za toto rozhodnutí. Za celý rok, co se opakovalo výběrové řízení, se nenašel nikdo lepší než on,“ řekl k tomu.

Eduard Chalupa odbor vedl dosud jako zastupující vedoucí a osvědčil se. Na úřadu historicky pracuje řadu let, podle Šrámka nastoupil 1. května 2007. „Pracoval jako referent na stavebním úřadu, potom přešel na odbor dopravy, kde byl dlouhodobě vedoucím oddělení. Několik let dobře zastupoval bývalého vedoucího odboru Pávka. Měli jsme dostatek času poznat ho v této dočasné roli, seznámit se se způsobem jeho jednání i kvalitou jeho práce,“ podotkl Šrámek. (lep)