Pro krajské volby zůstává volební obvod stejný. V Táboře tak lidé přijdou k urnám v 41 volebních okrscích. K táborskému volebnímu obvodu náleží ještě dalších 52 obcí. Přímo v Soběslavi se voliči mohou dostavit k devíti volebním okrskům. Celkem budou v Soběslavi sčítat výsledky z dalších 19 obcí.

V Táboře ani v Soběslavi nedošlo u volebních okrsků k žádným změnám, voliči tak mohou přijít odvolit na stejná místa jako jsou ve svých místech dosud zvyklí.

Do výběru krajských zastupitelů a senátora se mohou lidé zapojit i mimo své trvalé bydliště. K tomu potřebují voličský průkaz, pro jehož vystavení mohou ale na úřadě požádat dnes naposledy, a to do 16 hodin. Tato lhůta je daná pro všechny městské úřady.

Volby v číslech:

O hlasy voličů na post senátora se bude ucházet osm kandidátů
Do zastupitelstva kraje mohou voliči vybírat z 23 politických stran
O post krajského zastupitele se z Táborska uchází celkem 139 kandidátů

Aby průkaz získali, je třeba předložit platný občanský průkaz. Svou totožnost mohou prokázat také cestovním pasem. Řidičský průkaz pro tento účel není možné použít.

O vystavení voličského průkazu v Táboře podle údajů táborského odboru vnitřních věcí do včerejšího dne zažádalo 62 voličů, v Soběslavi o tuto možnost projevilo zájem sedm lidí.

Komisaři u voleb

Zájem o účast ve volebních komisích není v Táboře příliš velký, přesto se je dle Vladimíra Helmy obsadit podařilo.

„Příliš velký zájem nebyl, komise jsou však obsazené. Budeme ale i přesto shánět náhradníky, kvůli nepřízni počasí očekávám, že někteří z volebních komisařů mohou do té doby onemocnět. V tomto případě jsem pak připraven oslovit o účast ve volební komisi například ředitele základních či středních škol," naznačil Vladimír Helma další postup.

Volební místnosti se poprvé otevřou v pátek ve 14 hodin a uzavřou ve 22 hodin. V sobotu pak od osmi do 14 hodin.