Již dnes ráno může Dalibor Huňáček z Pražského sídliště zavítat do nově otevřené pobočky České spořitelny (ČS). Vznikla v prostorách bývalé elektroprodejny v budově nazývané Krystal.
„Jestli to je tak, jak říkáte, půjdu do spořitelny hned ráno v osm hodin. Musím tam totiž něco zařídit a nová pobočka na Pražském sídlišti se mi zrovna zítra skvěle hodí. Neviděl jsem interiér, ale jsem zvědavý, jak spojili moderní vybavení s touto starou budovou,“ reagoval včera.


Nákupní kultura
Po asi deseti letech se tak Česká spořitelna opět vrací na Pražské sídliště v Táboře. Dříve fungovala v budově bývalé pošty.
„To byla doba, kdy nákupní kultura téměř neexistovala a naše pobočky byly minimálně navštěvované. V dnešní době je trend zcela opačný, lidé jezdí z centra dělat velké nákupy do obchodních zón na okraji měst,“ vysvětlil za Českou spořitelnu ředitel mikrooblasti Táborsko Adam Bauer a doplnil, že průzkum společnosti jednoznačně ukázal, kde v Táboře by měla nová pobočka fungovat.
„Lidé si sami vybrali Pražské sídliště. A mají pravdu, tato lokalita s novými markety a nemocnicí nabízí obrovský ekonomický potenciál. Je to perfektní lokalita, kde naši klienti mohou zaparkovat a bankomat je vzdálený pouhých asi dvě stě metrů,“ informoval.
Jako největší problém rekonstrukce uvedli zástupci spořitelny „namačkání“ trezoru, všech zabezpečovacích prvků a zázemí pobočky do staré, pro tento účel téměř nevhodné budovy.
„Všechno se vešlo ťip ťop,“ zmínil Bauer.
Pobočka se čtyřmi přepážkami a čekárnou pro klienty bude poskytovat veškeré služby retailového bankovnictví, včetně hypoték a všech produktů dceřinných společností.


ČS otevře nejdříve
Manažerkou pobočky se stala Milena Kottová.
„Otevírací dobu jsme koncipovali tak, aby byla dostupná všem klientům. Ve středu bude otevřeno od osmi hodin ráno, což je nejdříve ze všech bank v Táboře. V úterý a čtvrtek bude naopak pracovní doba prodloužená do 18. hodiny,“ naznačila Kottová.
Také sídliště Nad Lužnicí, kde firma svou pobočku před lety zrušila, by se v budoucnu mělo opět dočkat.
„Pobočku jsme tenkrát zrušili v rámci celkové úpravy naší sítě a momentálně není tato budova v majetku České spořitelny. Pokud najdeme vhodný prostor, pobočka v budoucnu opět vznikne i tam,“ dodal Bauer.