TÁBOR:

Před příjezdem prezidenta mapovali v Táboře terén

Středa se stane v Táboře a Sezimově Ústí „prezidentským" dnem. Z tohoto důvodu byla již včera v ulicích vidět kolona nápadných vládních limuzín s majáky. Ve zhruba osmi autech mapovali zdejší trasy lidé dbající na dodržování protokolu při setkání s prezidentem republiky, ochranka Miloše Zemana a úředníci z krajského i městského úřadu.

Táborská Lužnická ulice už dostane poslední díl povrchu

Silnice v Lužnické ulice, kde břeh řeky lemuje nová protipovodňová zeď se stezkou pro pěší a cyklisty se konečně přibližuje ke svému finiši. Pokud nebude v sobotu pršet, dostane silnice na povrch poslední vrstvu. Potvrdil to stavbyvedoucí Zbyněk Hořejší, který doplnil, že tak v tom případě by už řidiče od zprovoznění ulice dělily jen dny. Na nový, tak zvaný tichý asfalt, by podle něj motoristé pak mohli vjet zkraje nového týdne. Čekají na to už o několik týdnů déle. Na stavbě se totiž objevil problém, jehož řešení museli nejprve posvětit radní. Tím došlo ke zdržení a prodloužení termínu. Tichý asfalt si žádal hrubší ofrézování vozovky, tím se ale odhalilo nehomogenní podloží. Náprava stavu si vyžádala další měsíc prací a 2,3 milionu navíc.

SEZIMOVO ÚSTÍ:

U hrobky vzpomenou narození Edvarda Beneše

Na dnešní den připadá 131. výročí narození druhého československého prezidenta Edvarda Beneše. Veřejnost i představitelé regionu si jeho život a roli v procesu demokratizace země připomenou dnes od 11 hodin u hrobky obou manželů Benešových. Po skončení vzpomínkového setkání bude zájemcům umožněna prohlídka jejich sezimoústeckého sídla.

PLANÁ NAD LUŽNICÍ:

Prodlouží vodovod

V ulici Nad Hejtmanem, kterou vede slepý úsek místní komunikace, chtějí Plánští upravit kanalizační a vodovodní potrubí. Vodovod bude prodloužen z důvodu zástavby rodinných domů. Předpokládaná cena prací vyjde na 620 tisíc korun bez DPH. V současné době město vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele této zakázky. Zájemci se mohou hlásit na městském úřadu do 8. června 9 hodin. Město vybere toho zájemce, který předloží nejnižší možnou cenovou nabídku. S realizací úprav se počítá od června. Hotovo by mělo být do 20. července.

Autoři: Kateřina Šímová a Alena Šatrová