Podle starosty Štěpána Pavlíka jde o pěší napojení zmiňovaných ulic, které bylo v neutišeném stavu. „Šlo o takovou pěšinu v zeleni, spíše zanedbaný kout ve vlastnictví města, proto jsme se pustili do úprav a nyní je vše hotovo,“ popsal.

Ačkoliv je místo určeno pro pěší, zajíždí tam občas auta. „Je to tam tak pěkné, včetně nové dlažby, že to láká řidiče, proto tam chceme dodat nějaké pohledné zábrany, aby bylo každému jasné, že jde o místo výhradně pro pěší,“ dodal starosta.

Koncepce expozice Křižíkovy elektrárny v Táboře od ateliéru JinJan.
Křižík a jeho vynálezy znovu ožijí. Jeho elektrárnu naplní interaktivní prvky

Jak podotkl místostarosta Radoslav Kacerovský, nesmí chybět dostatek zajímavé zeleně. „Keře, kvetoucí trvalky, cibuloviny, místy jde o výsadbu menších stromů. Vznikne tam tak zajímavý efekt od jara do podzimu. Měnili jsme také typ laviček, abychom ho sjednotili,“ přiblížil.

Podle Jany Zemanové místo skutečně prokouklo. „Moc se mi líbí to řešení, i využití kamenné mozaiky kolem kanalizace. Člověk má hned chuť se tu zastavit a posedět. Těším se, až rostliny rozkvetou a bude se čím kochat. Zaujaly mě hlavně hortenzie, ty mám osobně ráda,“ hodnotila kolemjdoucí.

Zdroj: Deník/Lenka Pospíšilová

V těchto dnech na místo zahradníci dodali zmiňovanou pestrou výsadbu, která v budoucnu bude působit nejen esteticky, ale zlepší i klimatické podmínky a bude poskytovat stín lidem a útočiště třeba i ptákům a hmyzu. Stavební práce pro město realizovala firma Vaku Stav.